Kazakh Language Lesson Plan (01.10.19) - Grade 3

Document Details

С.Абдурайимова

Tags

Kazakh language lesson plan Kazakh language education Kazakh language education

Summary

This document is a lesson plan for a Kazakh language class in Grade 3. It outlines learning objectives, expected outcomes for students with diverse abilities, and the content of the lesson, including activities and resources.

Full Transcript

+-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Пән:**Қазақ тілі | **Мектеп:** | | | | | | | **Ұзақ мерзімді | **Мұғалімнің | | | жо...

+-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Пән:**Қазақ тілі | **Мектеп:** | | | | | | | **Ұзақ мерзімді | **Мұғалімнің | | | жоспар бөлімі:** | аты-жөні: | | | | С.Абдурайимова** | | | 2-бөлімЖақсыдан | | | | үйрен, жаманнан жирен | **Қатысқандар саны:** | | | | | | | **Күні:01.10.19** | **Қатыспағандар | | | | саны:** | | | **Сынып:** 3 | | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Сабақтақырыбы** | **«Жақсы» деген | | | | немене?** | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Осы | 3.​1.​1.​1анықайтылға | | | сабақтақолжеткізілеті | нсөздітыңдап,түсінген | | | ноқумақсаттары** | ібойыншақарапайымнұсқ | | | | аулардыорындау | | | | | | | | 3.​2.​3.​1\* белгілі | | | | тақырыптағы әңгімеге | | | | қатысу және | | | | сұхбаттасын түсіну | | | | және олардың ойын | | | | толықтыру. | | | | | | | | 3.​5.​1.​2\* өз | | | | бетінше шағын | | | | мәтіннен көптік/ | | | | тәуелдік/септік/жікті | | | | к | | | | жалғаулы сөздерді | | | | ауызша/жазбаша тілде | | | | қолдану | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Сабақ мақсаттары** | **Оқушылардың | | | | барлығы:** | | | | | | | | Сөздер мен | | | | сөйлемдердіңмағынасын | | | | түсінеді, сұрақтарға | | | | жауап береді, | | | | жалғауларды дұрыс | | | | байланыстырады. | | | | | | | | **Оқушылардың | | | | көпшілігі:** | | | | | | | | Сөздер мен | | | | сөйлемдердің | | | | мағынасына сәйкес | | | | әрекет жасайды, | | | | тақырып бойынша | | | | диалогке қатысады, | | | | ауызша және жазбаша | | | | сөйлеуде жіктік | | | | жалғауларын орынды | | | | қолданады. | | | | | | | | **Оқушылардың | | | | кейбірі:** | | | | | | | | Тақырып бойынша | | | | сұхбаттасу барысында | | | | басқалардың ойын | | | | толықтырады, қосымша | | | | ақпаратымен бөліседі. | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Бағалаукритерийлері | 1. 2. 3. | | | ** | | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Т ілдік мақсат** | **Ақылды, үлгілі, | | | | тентек.** | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | | Жіктік жалғау | | | | | | | | *Мен үлгілі+мін, мен | | | | ақылды+мын* | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Құндылықтарды | Жақсы әдет-дағдыларға | | | дарыту** | баулу. | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Пәнаралықбайланыста | Өзін-өзі тану | | | р** | | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **АКТ | PowerPoint | | | қолданудағдылары** | таныстырылымы | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Бастапқыбілім** | І бөлім. Жанды | | | | табиғат | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Сабақтыңбарысы** | | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Сабақтыңжоспарланға | **Сабақтағыжоспарланғ | **Ресурстар** | | нкезеңдері** | аніс-әрекет** | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Сабақтың басы** | **Ертеңгілік шеңбер | Таныстырылым № 2 | | | «Сиқырлы таяқша»** | | | **(5 мин)** | | Таныстырылым № 3 | | | Балалар бір-біріне | | | | «Сиқырлы таяқшаны» | | | | бере отырып, | | | | өздерінің игілікті | | | | тілектерін айтады: | | | | | | | | Мен бәріңе денсаулық | | | | тілеймін! | | | | | | | | Мен бәріңе қуаныш | | | | тілеймін! | | | | | | | | Мен бәріңе мейірім | | | | тілеймін! | | | | | | | | Мен бәріңе шуақты күн | | | | тілеймін! | | | | | | | | Мен бәріңе көңілді | | | | ойын тілеймін! және | | | | т.б. | | | | | | | | **Оқушылар суреттер | | | | арқылы жаңа тараудың | | | | мазмұнын болжайды.** | | | | | | | | https://ds04.infourok | | | |.ru/uploads/ex/0c8e/0 | | | | 00465d5-6bbea595/hell | | | | o\_html\_294a1204.jpg | | | | ![https://arhivurokov | | | |.ru/intolimp/html/201 | | | | 7/02/14/i\_58a2d0d3bc | | | | c73/phpv40mYm\_ashyk- | | | | sabak\_6.jpeg](media/ | | | | image2.jpeg) | | | | | | | | https://arhivurokov.r | | | | u/kopilka/uploads/use | | | | r\_file\_54b79d94b348 | | | | 4/zhak-sy-mien-zhaman | | | | -1\_4.jpeg![https://a | | | | rhivurokov.ru/kopilka | | | | /uploads/user\_file\_ | | | | 54b79d94b3484/zhak-sy | | | | -mien-zhaman-1\_1.jpe | | | | g](media/image4.jpeg) | | | | | | | | **Сабақтың | | | | тақырыбымен, | | | | мақсатымен | | | | таныстыру** | | | | | | | | \- Мәтінді тыңдап, | | | | нұсқауды орындаймын. | | | | | | | | \- Тақырып бойынша | | | | сұрақтар қоямын, | | | | сұрақтарға жауап | | | | беремін. | | | | | | | | \- Сөздерді дұрыс | | | | байланыстырамын. | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Сабақтың ортасы** | **(Ұ, МК) Жаңа | Таныстырылым № 4 | | | сөздерді | | | **(30 мин)** | меңгерту:Ақылды, | Таныстырылым № 5 | | | үлгілі, тентек.** | | | | | Таныстырылым № 6 | | | 1.Осы сөздердің | | | | мағыналарын | Таныстырылым № 7 | | | синонимдері, | | | | антонимдері, | Таныстырылым № 8 | | | суреттеріарқылы | | | | меңгерту | Таныстырылым № 9 | | | | | | | **Жаңа сөздер** * | Таныстырылым № 10 | | | *Мағынасы жақын сөз** | | | | **Мағынасы қарама- | Сергіту сәті | | | қарсы сөз** | \"Көңілді күн\" | | | ----------------- - | | | | --------------------- | [[https://www.youtube | | | -- ------------------ |.com/watch?v=TwD0jZdU | | | ------------- | uC8&t=5s] | | | **ақылды** * | ](https://www.youtube | | | *Есті** |.com/watch?v=TwD0jZdU | | | **Ақымақ** | uC8&t=5s) | | | **үлгілі** * | | | | *Өнегелі** | Таныстырылым № 11 | | | **Сотқар** | | | | **тентек** * | Таныстырылым № 12 | | | *Бұзақы** | | | | **Тәртіпті** | ![https://arhivurokov | | | |.ru/kopilka/up/html/2 | | | 2\. Дұрыс айтуға | 017/02/16/k\_58a5e95f | | | дағдыландыру: | 87d96/392674\_4.jpeg] | | | | (media/image12.jpeg) | | | \- мұғалім сөздерді | | | | мәнерлеп оқиды; | | | | | | | | \- оқушылар | | | | мұғалімнен кейін | | | | сөздерді қайталайды, | | | | дауыстап оқиды, | | | | тізбекпен оқиды; | | | | | | | | \- дұрыс айтуға | | | | дағдыланады: үлгілі - | | | | үлгүлү | | | | | | | | 3\. Сөйлемдер | | | | құрастыру. | | | | | | | | Менің досым өте | | | | ақылды. Ол үлгілі | | | | оқушы. | | | | | | | | 5\. Жаңа сөздерді | | | | сөздік дәптерге | | | | жазады. | | | | | | | | **(Ж)Тыңдалым. | | | | Айтылым.** Мәтінді | | | | мұқият 2 рет | | | | тыңдайды, таныс емес | | | | сөздерге түсінік | | | | беріледі.Қай сурет | | | | мәтіннің мазмұнына | | | | сәйкес келетінін | | | | көрсетеді, **айтып | | | | береді.** | | | | | | | | **Үлгілі Ақылды** | | | | | | | | http://bsh.kz/userdat | | | | a/news/8772/PyNb.jpg! | | | | [http://kakzachem.ru/ | | | | wp-content/uploads/20 | | | | 17/02/1200-630-kopiro | | | | vat-266-1170x630.jpg] | | | | (media/image6.jpeg) | | | | | | | | **Тентек** | | | | | | | | https://go2.imgsmail. | | | | ru/imgpreview?key=2c4 | | | | 04218534efaff&mb=imgd | | | | b\_preview\_912 | | | | | | | | **Дескриптор:** | | | | | | | | \- тыңдаған мәтіннің | | | | мазмұны бойынша | | | | суретті анықтайды; | | | | | | | | \- өз жұбына сипаттап | | | | айтып береді. | | | | | | | | **Кері байланыс:** Не | | | | қиын болды? Не жеңіл | | | | болды? | | | | | | | | **(Т) Оқылым. | | | | Айтылым.** Мәтінмен | | | | жұмыс. Оқушылар шағын | | | | 3 топқа бөлініп, | | | | мәтінді оқиды. Жаңа | | | | сөздерді табады, сөз | | | | орамдары мен | | | | сөйлемдер | | | | құрастырады. Мәтіннің | | | | мазмұны бойынша | | | | диалогты толықтырады, | | | | топтар бір-біріне | | | | сұрақ қояды, өзара | | | | сұхбаттасады. | | | | | | | | Менің досым ауылда | | | | тұрады. Ол **ақылды, | | | | тентек емес**. | | | | Ата-анасына | | | | көмектеседі. Сабақты | | | | жақсы оқиды. Ол аяғы | | | | сынған құсқа | | | | көмектесті. Ол -- | | | | **үлгілі** бала. | | | | | | | | \...\...\...\...\...\ | | | |...\...\...\...\...\. | | | |..\...\...\...\.... | | | |. | | | | | | | | Менің досым ауылда | | | | тұрады. | | | | | | | | \...\...\...\...\...\ | | | |...\...\...\...\...\. | | | |..\...\...\...\..... | | | |. | | | | | | | | Ол ақылды, үлгілі | | | | бала. | | | | | | | | \...\...\...\...\...\ | | | |...\...\...\...\...\. | | | |..\...\...\...\...\.. | | | |. | | | |. | | | | | | | | Ол ата-анасына | | | | көмектеседі. | | | | | | | | \...\...\...\...\...\ | | | |...\...\...\...\...\. | | | |..\...\...\...\...\.. | | | |. | | | |. | | | | | | | | Сабақты жақсы оқиды. | | | | | | | | **Кері байланыс. | | | | «Смайликтер» арқылы | | | | тапсырма бойынша кері | | | | байланыс жасайды.** | | | | | | | | ![Image result for | | | | смай& | | | | lcy;ик | | | | нейт | | | | рал&softc | | | | y;ный](me | | | | dia/image8.jpeg) | | | | **- тапсырманы дұрыс | | | | орындадым, қате жоқ** | | | | | | | | Image result for | | | | смай& | | | | lcy;ик | | | | нейт | | | | рал&softc | | | | y;ный**- | | | | тапсырманы орындауда | | | | қателер болды.** | | | | | | | | ![Image result for | | | | смай& | | | | lcy;ик | | | | нейт | | | | рал&softc | | | | y;ный](me | | | | dia/image10.jpeg) | | | | **- тапсырманы | | | | орындау қиын болды.** | | | | | | | | **Сергіту сәті. | | | | «Көңілді күн»** | | | | | | | | Оқушылар билейді | | | | | | | | **Ұ) Грамматикалық | | | | қоржын. «Жылдам | | | | ойлан!» ойыны.** | | | | Мұғалім қоржынның | | | | ішіне қағазға | | | | жазылған жалғау | | | | түрлерін салады, | | | | оқушылар қоржыннан | | | | таңдап алады. Қай | | | | жалғауды алса, соған | | | | сәйкес үлгілі, | | | | ақылды, тентек | | | | сөздерінің бірін | | | | таңдап жазады, яғни | | | | тиісті қосымшаны | | | | жалғап жазады да, | | | | жұбымен сол сөзді | | | | қатыстырып, диалог | | | | құрастырады. | | | | | | | | Үлгі: | | | | | | | | - - - - | | | | | | | | *Тиісті қосымшалар:* | | | | -мын, -сың, -сің | | | | -мін, -сіз, -сыз. | | | | | | | | **(Ж)Айтылым. | | | | Оқушылар жұп болып | | | | сурет бойынша | | | | сұхбатқа түседі. | | | | Суреттегі екі балаға | | | | ат қояды, олардың | | | | қандай екендігін, | | | | қайсы кейіпкер дұрыс | | | | әрекет жасағандығы | | | | туралы айтады. Өз | | | | пікірлерін | | | | білдіреді.** Мұғалім | | | | сырттанбақылап, | | | | бағыттаушы сұрақтар | | | | қою арқылы сұхбатты | | | | қажетті арнаға бұрып | | | | отырады. | | | | | | | | https://arhivurokov.r | | | | u/intolimp/html/2017/ | | | | 02/14/i\_58a2d0d3bcc7 | | | | 3/phpv40mYm\_ashyk-sa | | | | bak\_5.jpeg | | | | | | | | **Дескриптор:** | | | | | | | | - - - | | | | | | | | **- сөйлеу барысында | | | | тілдік нормаларды | | | | сақтайды;** | | | | | | | | **-** сұхбаттасу | | | | барысында басқалардың | | | | ойын толықтырады. | | | | | | | | **(Т) «Ойлан, бірік, | | | | бөліс» әдісі.** | | | | | | | | Топ ішінде бірігіп | | | | талқылауға және бір | | | | шешімге келугежағдаят | | | | беріледі. Әр топ өз | | | | ұсынысын айтады. | | | | | | | | **Жағдаят:** Қыста | | | | тонып жүрген | | | | құстардыкөрдіңдер? Не | | | | істейсіңдер? | | | | | | | | «Бас бармақ» әдісі | | | | арқылы топтар | | | | бір-бірін бағалайды, | | | | бірнеше оқушының | | | | комментарийі | | | | тыңдалады. | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Сабақтың соңы** | **Рефлексия:** | Таныстырылым № 13 | | | | | | **(5мин)** | https://arhivurokov.r | Таныстырылым № 12 | | | u/intolimp/html/2017/ | | | | 02/14/i\_58a2d0d3bcc7 | | | | 3/phpv40mYm\_ashyk-sa | | | | bak\_10.png | | | | | | | | **Үй жұмысы:** | | | | | | | | «Есте сақта!» айдарын | | | | оқы, 39 бет | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Саралау -- | **Бағалау -- оқушының | **Денсаулық және | | оқушыларға қалай | материалды меңгеру | қауіпсіздік | | көбірек қолдау | деңгейін қалай | техникасының | | көрсетуді | тексеруді | сақталуы\ | | жоспарлайсыз? | жоспарлайсыз?** | \ | | Қабілеті жоғары | | ** | | оқушыларға қандай | | | | міндет қоюды | | | | жоспарлап отырсыз?** | | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | Саралау іріктелген | Бұл бөлімде оқушының | Денсаулық сақтау | | тапсырмалар, нақты | сабақ барысында | технологиялары. | | бір оқушыдан | үйренгенін бағалау | | | күтілетін нәтижелер, | үшін қолданатын | Сергіту сәттері мен | | оқушыға дербес қолдау | әдіс-тәсілдеріңізді | белсенді іс-әрекет | | көрсету, оқу | жазыңыз. | түрлері. | | материалдары мен | | | | ресурстарын оқушының | | Осы сабақта | | жеке қабілеттерін | | қолданылатын | | есепке ала отырып | | қауіпсіздік техникасы | | іріктеу (Гарднердің | | ережелерініңтармақтар | | жиындық зият | | ы. | | теориясы) түрінде | | | | болуы мүмкін. | | | | | | | | Саралау уақытты | | | | ұтымды пайдалануды | | | | есепке ала отырып, | | | | сабақтың кез келген | | | | кезеңінде қолданыла | | | | алады. | | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Сабақ бойынша | Бұл бөлімді сабақ | | | рефлексия** | туралы өз пікіріңізді | | | | білдіру үшін | | | Сабақ мақсаттары /оқу | пайдаланыңыз. Өз | | | мақсаттары дұрыс | сабағыңыз туралы сол | | | қойылған ба? Оқушының | жақ бағанда берілген | | | барлығы ОМ қол | сұрақтарға жауап | | | жеткізді ме? | беріңіз. | | | | | | | Жеткізбесе, неліктен? | | | | | | | | Сабақта саралау дұрыс | | | | жүргізілді ме? | | | | | | | | Сабақтың уақыттық | | | | кезеңдері сақталды | | | | ма? | | | | | | | | Сабақ жоспарынан | | | | қандай ауытқулар | | | | болды, неліктен? | | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | | | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+ | **Жалпы баға** | | | | | | | | Сабақтың жақсы өткен | | | | екі аспектісі (оқыту | | | | туралы да, оқу туралы | | | | да ойланыңыз)? | | | | | | | | 1: | | | | | | | | 2: | | | | | | | | Сабақтыжақсартуға не | | | | ықпалетеалады | | | | (оқытутуралы да, | | | | оқутуралы да | | | | ойланыңыз)? | | | | | | | | 1: 2: | | | | | | | | Сабақбарысындасыныпту | | | | ралынемесежекелегеноқ | | | | ушыныңжетістік/қиынды | | | | қтарытуралыненібілдім | | | | , | | | | келесісабақтарда неге | | | | көңілбөлуқажет? | | | +-----------------------+-----------------------+-----------------------+

Use Quizgecko on...
Browser
Browser