9 Сынып 2 Сабақ Қысқа Мерзімді Жоспар (Қазақ тілі Т2) PDF
Document Details
Uploaded by SoftCactus
2024
Tags
Summary
Бұл 9-сынып Қазақ тілі Т2 пәні бойынша 2-сабақтың қысқамерзімді жоспары. Жоспарда сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары, сабақтың барысы және үй тапсырмасы көрсетілген. Жоспарда тілдік мақсаттар да қамтылған.
Full Transcript
**Қысқа мерзімді жоспар** Пән: Қазақ тілі Т2 **Бөлім:2-бөлім Жолың болсын,жолаушы.** **М.Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз» өлеңі** **Күні : 02.10.2024** Педагогтің аты-жөні: **Сынып: 9 «В»** Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : **Сабақтың тақырыбы:** **Әжем тоқымқағар жасады** **Оқу бағд...
**Қысқа мерзімді жоспар** Пән: Қазақ тілі Т2 **Бөлім:2-бөлім Жолың болсын,жолаушы.** **М.Мақатаев «Ертең біз жол жүреміз» өлеңі** **Күні : 02.10.2024** Педагогтің аты-жөні: **Сынып: 9 «В»** Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : **Сабақтың тақырыбы:** **Әжем тоқымқағар жасады** **Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары** 9.3.4.1 мәтіндердің стилін, жанрлық ерекшеліктерін салыстырып, талдау жасау 9.5.1.1 өзгелік етістің қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану **Сабақтың мақсаты :** **Барлық оқушылар:** мәтіндердің стилін, жанрлық ерекшеліктерін салыстырады, талдау жасайды өзгелік етістің қызметін біледі, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдана алады Тілдік мақсаттар Аялда,жолайырық =============== **Сабақтың барысы** **Сабақтың кезеңі/уақыт** **Педагогтің әрекеті** **Оқушының әрекеті** **Бағалау** **Ресурстар** **Сабақтың басы** **(5 минут)** **Сабақ мақсатымен таныстыру** **Жаңа сөздерді жазып алу.** **Аялда-медлить** Оқушылар қазақтың салт-дәстүрлерін айтып шығады,білетіндерін түсіндіріп айтады. *Қолпаштау* **Сабақтың ортасы** **(6-37 минут)** **2-тапсырма** ***Жұптық жұмыс*** **3-тапсырма** ***Топтық жұмыс*** **4- тапсырма** ***Жеке жұмыс*** **5 тапсырма. Сұрақтарға жауап бер** **Оның ағасы қандай?** **Тоқымқағар деген не?** **Қандай байқауларға қатысты?** **Республикалық байқауға өтті ме?** **Інісі қандай тілек айтты?** **Ағасы сияқты не істегісі келеді?** **Жазылым** *Оқушылар парталасымен сұхбат құрады* *\*Жолың даңғыл болсын!* *\*Жолың болсын»* *\*Сапарың оң болсын! Сапарың сәтті болсын!* *\*Жортқанда жолың болсын!* *\*Аман барып, сау қайт!* *\*Ат-көлгің аман,қоржының толы болсын!* **Тыңдалым Айтылым** Мәтінді топта тыңдайды,ақпарат бойынша өз ойларын постерге түсіреді,өз позицияларын қорғайды Негізігі ақпарат Қосымша ақпарат ------------------ ----------------- **Жазылым** Көп нүктенің орнына қосымшаларды жалғап жазып шығады. 1.1769 жылы Николя-Жосеф Куньо француз армиясына арнап тұңғыш рет өздігінен жүретін автокөлік құрас\... 5\. Германиялық Карл Бенс 1885 жылы алғашқы автокөлігін жасап шығар.. 3\. Чарльз Эдгар Дурея бауырымен бірге газбен жүретін алғашқы көлікті ойлап тап\... 4\. 1960 жылдары әлемде электрлі механизммен жұмыс істейтін көлік қолданысқа ен\... **Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!** **Дескриптор** ***Жалпы -5 балл*** -сұхбат құрады Дескриптор Жалпы -3 балл \- мәтінмен жұмыс -Пікірін білдіреді **Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!** Дескриптор Жалпы балл-3 -сөйлем жазады ![](media/image2.png) Дескриптор -мәтінді оқып, сұрақтарға жауап бере алады. **Оқулық** **41-бет** **Оқулық** **41-бет** **Слайд** **Сабақтың соңы** **3 минут** **Үй тапсырмасын беру :** *Жолға берілетін бата жаттап келу* **Кері байланыс** **«SWOT» талдау әдісі** Оқушының бір мәселе бойынша ойлау, талдау, салыстыру қабілетін дамыту. Өз пікірін ашық айту. Бұл әдісті қолдану барысында мәселенің жағымды, жағымсыз жақтарына сараптама беріледі, мүмкіндіктері бағаланып, қауіп-қатерлері туралы нақты дәлелдер келтіріледі. Мыс:Жайлаудағы өмір мен қала өмірінің пайдалы және пайдасыз жақтары, қалада немесе жайлаудағы демалыстың қайсысын қалар едіңіз, т.б мәселелер төңірегінде айту **Бағалау** «Мадақтау сөз» әдісі. 1-10 баллдық жүйе бойынша бағаланады. +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **Оның ағасы қандай?** | **Оның ағасы қандай?** | | | | | **Тоқымқағар деген не?** | **Тоқымқағар деген не?** | | | | | **Қандай байқауларға қатысты?** | **Қандай байқауларға қатысты?** | | | | | **Республикалық байқауға өтті | **Республикалық байқауға өтті | | ме?** | ме?** | | | | | **Інісі қандай тілек айтты?** | **Інісі қандай тілек айтты?** | | | | | **Ағасы сияқты не істегісі | **Ағасы сияқты не істегісі | | келеді?** | келеді?** | +===================================+===================================+ | **Оның ағасы қандай?** | **Оның ағасы қандай?** | | | | | **Тоқымқағар деген не?** | **Тоқымқағар деген не?** | | | | | **Қандай байқауларға қатысты?** | **Қандай байқауларға қатысты?** | | | | | **Республикалық байқауға өтті | **Республикалық байқауға өтті | | ме?** | ме?** | | | | | **Інісі қандай тілек айтты?** | **Інісі қандай тілек айтты?** | | | | | **Ағасы сияқты не істегісі | **Ағасы сияқты не істегісі | | келеді?** | келеді?** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **Оның ағасы қандай?** | **Оның ағасы қандай?** | | | | | **Тоқымқағар деген не?** | **Тоқымқағар деген не?** | | | | | **Қандай байқауларға қатысты?** | **Қандай байқауларға қатысты?** | | | | | **Республикалық байқауға өтті | **Республикалық байқауға өтті | | ме?** | ме?** | | | | | **Інісі қандай тілек айтты?** | **Інісі қандай тілек айтты?** | | | | | **Ағасы сияқты не істегісі | **Ағасы сияқты не істегісі | | келеді?** | келеді?** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **Оның ағасы қандай?** | **Оның ағасы қандай?** | | | | | **Тоқымқағар деген не?** | **Тоқымқағар деген не?** | | | | | **Қандай байқауларға қатысты?** | **Қандай байқауларға қатысты?** | | | | | **Республикалық байқауға өтті | **Республикалық байқауға өтті | | ме?** | ме?** | | | | | **Інісі қандай тілек айтты?** | **Інісі қандай тілек айтты?** | | | | | **Ағасы сияқты не істегісі | **Ағасы сияқты не істегісі | | келеді?** | келеді?** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **Оның ағасы қандай?** | **Оның ағасы қандай?** | | | | | **Тоқымқағар деген не?** | **Тоқымқағар деген не?** | | | | | **Қандай байқауларға қатысты?** | **Қандай байқауларға қатысты?** | | | | | **Республикалық байқауға өтті | **Республикалық байқауға өтті | | ме?** | ме?** | | | | | **Інісі қандай тілек айтты?** | **Інісі қандай тілек айтты?** | | | | | **Ағасы сияқты не істегісі | **Ағасы сияқты не істегісі | | келеді?** | келеді?** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Қысқа | | | | | | мерзімді | | | | | | жоспар** | | | | | +=============+=============+=============+=============+=============+ | Пән: Қазақ | **Бөлім:2-б | | | | | тілі Т2 | өлім | | | | | | Жолың | | | | | | болсын,жола | | | | | | ушы.** | | | | | | | | | | | | **М.Мақатае | | | | | | в | | | | | | «Ертең біз | | | | | | жол | | | | | | жүреміз» | | | | | | өлеңі** | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Күні : | Педагогтің | | | | | 03.10.2024* | аты-жөні: | | | | | * | | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сынып: 9 | Қатысқан | | | | | «В»** | оқушылар: | | | | | | Қатыспаған | | | | | | оқушылар : | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | | | | | | тақырыбы:** | | | | | | **Әжем | | | | | | тоқымқағар | | | | | | жасады** | | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Оқу | 9.3.4.1 | | | | | бағдарламас | мәтіндердің | | | | | ына | стилін, | | | | | сәйкес оқу | жанрлық | | | | | мақсаттары* | ерекшелікте | | | | | * | рін | | | | | | салыстырып, | | | | | | талдау | | | | | | жасау | | | | | | | | | | | | 9.5.1.1 | | | | | | өзгелік | | | | | | етістің | | | | | | қызметін | | | | | | білу, | | | | | | ауызша және | | | | | | жазба | | | | | | жұмыстарда | | | | | | орынды | | | | | | қолдану | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Барлық | | | | | мақсаты :** | оқушылар:** | | | | | | | | | | | | мәтіндердің | | | | | | стилін, | | | | | | жанрлық | | | | | | ерекшелікте | | | | | | рін | | | | | | салыстырады | | | | | | , | | | | | | талдау | | | | | | жасайды | | | | | | | | | | | | өзгелік | | | | | | етістің | | | | | | қызметін | | | | | | біледі, | | | | | | ауызша және | | | | | | жазба | | | | | | жұмыстарда | | | | | | орынды | | | | | | қолдана | | | | | | алады | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | Тілдік | Аялда,жолай | | | | | мақсаттар | ырық | | | | | | =========== | | | | | | ==== | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | | | | | | барысы** | | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Педагогті | **Оқушының | **Бағалау** | **Ресурстар | | кезеңі/уақы | ң | әрекеті** | | ** | | т** | әрекеті** | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Сабақ | Оқушылар | *Қолпаштау* | | | басы** | мақсатымен | қазақтың | | | | | таныстыру** | салт-дәстүр | | | | **(5 | | лерін | | | | минут)** | **Жаңа | айтып | | | | | сөздерді | шығады,біле | | | | | жазып | тіндерін | | | | | алу.** | түсіндіріп | | | | | | айтады. | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **2-тапсырм | **Жазылым** | **Ауызша | **Оқулық** | | ортасы** | а** | | кері | | | | | | байланыс | **41-бет** | | **(6-37 | **Мәтін | | беру. | | | минут)** | мазмұнына | | Жақсы! | **Оқулық** | | | сәйкес | | Тамаша!** | | | | сөйлемдерді | | | **41-бет** | | | толықтырыңы | | **Дескрипто | | | | з.** | | р** | | | | | | | | | | **Тоқымқаға | | ***Жалпы -5 | | | | р-бала\.... | | балл*** | | | |. | | | | | | сапарға | | -сұхбат | | | | шықққанда | | құрады | | | | жасалатын | | | | | | той.** | | Дескриптор | | | | | | | | | | **«Ағаң | | Жалпы -3 | | | | \...\.... | | балл | | | | аман-есен | | | | | | келсін!»дег | | \- мәтінмен | | | | ен | | жұмыс | | | | ниетпен той | | | | | | жасаймыз.** | | -ақпараттың | | | | | | дұрыс/бұрыс | | | | **Үлкендер\ | | тығын | | | |....айтады. | | анықтайды. | | | | ** | | | | | | | | Дескриптор | | | | **Ағам | | | | | | сияқты | | Жалпы | | | | менің де | | балл-3 | | | | \...\... | | | | | | шыққым | | -сөйлемдерд | | | | келеді.** | | ің | | | | | | жалғасын | | | | **3-тапсырм | | таба алады. | | | | а. | | | | | | Мәтін | | | | | | мазмұнына | | | | | | байланысты | | | | | | ақпараттың | | | | | | шынайлығы | | | | | | мен | | | | | | нақтылығын | | | | | | анытаңыз.** | | | | | | | | | | | | **4- | | | | | | тапсырма** | | | | | | | | | | | | **Сөйлемдер | | | | | | дің | | | | | | жалғасын | | | | | | табыңыз.** | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Үй | | | | | соңы** | тапсырмасын | | | | | | беру :** | | | | | **3 минут** | *Жолға | | | | | | берілетін | | | | | | бата жаттап | | | | | | келу* | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | | **Кері | Бұл әдісті | | | | | байланыс** | қолдану | | | | | | барысында | | | | | **«SWOT» | мәселенің | | | | | талдау | жағымды, | | | | | әдісі** | жағымсыз | | | | | | жақтарына | | | | | Оқушының | сараптама | | | | | бір мәселе | беріледі, | | | | | бойынша | мүмкіндікте | | | | | ойлау, | рі | | | | | талдау, | бағаланып, | | | | | салыстыру | қауіп-қатер | | | | | қабілетін | лері | | | | | дамыту. Өз | туралы | | | | | пікірін | нақты | | | | | ашық айту. | дәлелдер | | | | | | келтіріледі | | | | | |. | | | | | | | | | | | | Мыс:Жайлауд | | | | | | ағы | | | | | | өмір мен | | | | | | қала | | | | | | өмірінің | | | | | | пайдалы | | | | | | және | | | | | | пайдасыз | | | | | | жақтары, | | | | | | қалада | | | | | | немесе | | | | | | жайлаудағы | | | | | | демалыстың | | | | | | қайсысын | | | | | | қалар | | | | | | едіңіз, т.б | | | | | | мәселелер | | | | | | төңірегінде | | | | | | айту | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Бағалау** | «Мадақтау | | | | | | сөз» әдісі. | | | | | | 1-10 | | | | | | баллдық | | | | | | жүйе | | | | | | бойынша | | | | | | бағаланады. | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **Мәтін мазмұнына сәйкес | **Мәтін мазмұнына сәйкес | | сөйлемдерді толықтырыңыз.** | сөйлемдерді толықтырыңыз.** | | | | | **Тоқымқағар-бала\..... сапарға | **Тоқымқағар-бала\..... сапарға | | шықққанда жасалатын той.** | шықққанда жасалатын той.** | | | | | **«Ағаң \...\.... аман-есен | **«Ағаң \...\.... аман-есен | | келсін!»деген ниетпен той | келсін!»деген ниетпен той | | жасаймыз.** | жасаймыз.** | | | | | **Үлкендер\....айтады.** | **Үлкендер\....айтады.** | | | | | **Ағам сияқты менің де \...\... | **Ағам сияқты менің де \...\... | | шыққым келеді.** | шыққым келеді.** | +===================================+===================================+ | **Мәтін мазмұнына сәйкес | **Мәтін мазмұнына сәйкес | | сөйлемдерді толықтырыңыз.** | сөйлемдерді толықтырыңыз.** | | | | | **Тоқымқағар-бала\..... сапарға | **Тоқымқағар-бала\..... сапарға | | шықққанда жасалатын той.** | шықққанда жасалатын той.** | | | | | **«Ағаң \...\.... аман-есен | **«Ағаң \...\.... аман-есен | | келсін!»деген ниетпен той | келсін!»деген ниетпен той | | жасаймыз.** | жасаймыз.** | | | | | **Үлкендер\....айтады.** | **Үлкендер\....айтады.** | | | | | **Ағам сияқты менің де \...\... | **Ағам сияқты менің де \...\... | | шыққым келеді.** | шыққым келеді.** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **Мәтін мазмұнына сәйкес | **Мәтін мазмұнына сәйкес | | сөйлемдерді толықтырыңыз.** | сөйлемдерді толықтырыңыз.** | | | | | **Тоқымқағар-бала\..... сапарға | **Тоқымқағар-бала\..... сапарға | | шықққанда жасалатын той.** | шықққанда жасалатын той.** | | | | | **«Ағаң \...\.... аман-есен | **«Ағаң \...\.... аман-есен | | келсін!»деген ниетпен той | келсін!»деген ниетпен той | | жасаймыз.** | жасаймыз.** | | | | | **Үлкендер\....айтады.** | **Үлкендер\....айтады.** | | | | | **Ағам сияқты менің де \...\... | **Ағам сияқты менің де \...\... | | шыққым келеді.** | шыққым келеді.** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ Менің ағам қте білімді. Биыл ғылыми жобасын сәтті қорғап, жүлделі орынға ие болды. Енді республикалық байқауға кетті. Дұрыс/бұрыс/айтылмаған ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------ Әжесі немересінің жора-жолдастарын шақырып, тоқымқағар жасады. Жылқының жаоын тартып мініп, қолына тізгінін ұстаған балаға үлкен жауапкершілік жүктеледі. Кеже інісі «Ағамның сапары сәтті болсын. Елге тезірек аман-есен оралсын!»-деп тілек айтты. Тоқымқағар тойына келгендер сәлем айтты Менің ағам қте білімді. Биыл ғылыми жобасын сәтті қорғап, жүлделі орынға ие болды. Енді республикалық байқауға кетті. Дұрыс/бұрыс/айтылмаған Әжесі немересінің жора-жолдастарын шақырып, тоқымқағар жасады. Жылқының жаоын тартып мініп, қолына тізгінін ұстаған балаға үлкен жауапкершілік жүктеледі. Кеже інісі «Ағамның сапары сәтті болсын. Елге тезірек аман-есен оралсын!»-деп тілек айтты. Тоқымқағар тойына келгендер сәлем айтты Менің ағам қте білімді. Биыл ғылыми жобасын сәтті қорғап, жүлделі орынға ие болды. Енді республикалық байқауға кетті. Дұрыс/бұрыс/айтылмаған Әжесі немересінің жора-жолдастарын шақырып, тоқымқағар жасады. Жылқының жаоын тартып мініп, қолына тізгінін ұстаған балаға үлкен жауапкершілік жүктеледі. Кеже інісі «Ағамның сапары сәтті болсын. Елге тезірек аман-есен оралсын!»-деп тілек айтты. Тоқымқағар тойына келгендер сәлем айтты Биыл ағасы ғылыми жобасын сәтті қорғап Әжесі тоқымқағар жасады ------------------------------------------------------------------------- -- ---------------------------------------------- Бала алғаш рет сапарға шыққанда жасалатын тойды Тоқымқағар деп атайды Немересінің сапары сәтті болып, елге тезірек аман-есенн оралғанын тілеп Келген үлкен кісілер жақсы тілектерін айтты. Әжесі тоқымқағар тойын жасап Жүлделі орынға ие болды. Биыл ағасы ғылыми жобасын сәтті қорғап Әжесі тоқымқағар жасады Бала алғаш рет сапарға шыққанда жасалатын тойды Тоқымқағар деп атайды Немересінің сапары сәтті болып, елге тезірек аман-есенн оралғанын тілеп Келген үлкен кісілер жақсы тілектерін айтты. Әжесі тоқымқағар тойын жасап Жүлделі орынға ие болды. Биыл ағасы ғылыми жобасын сәтті қорғап Әжесі тоқымқағар жасады Бала алғаш рет сапарға шыққанда жасалатын тойды Тоқымқағар деп атайды Немересінің сапары сәтті болып, елге тезірек аман-есенн оралғанын тілеп Келген үлкен кісілер жақсы тілектерін айтты. Әжесі тоқымқағар тойын жасап Жүлделі орынға ие болды. Биыл ағасы ғылыми жобасын сәтті қорғап Әжесі тоқымқағар жасады Бала алғаш рет сапарға шыққанда жасалатын тойды Тоқымқағар деп атайды Немересінің сапары сәтті болып, елге тезірек аман-есенн оралғанын тілеп Келген үлкен кісілер жақсы тілектерін айтты. Әжесі тоқымқағар тойын жасап Жүлделі орынға ие болды. +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Қысқа | | | | | | мерзімді | | | | | | жоспар** | | | | | +=============+=============+=============+=============+=============+ | Пән: Қазақ | **Бөлім:2-б | | | | | тілі Т2 | өлім | | | | | | Жолың | | | | | | болсын,жола | | | | | | ушы.** | | | | | | | | | | | | **М.Мақатае | | | | | | в | | | | | | «Ертең біз | | | | | | жол | | | | | | жүреміз» | | | | | | өлеңі** | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Күні : | Педагогтің | | | | | 07.10.2024* | аты-жөні: | | | | | * | | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сынып: 9 | Қатысқан | | | | | «Г» «В»** | оқушылар: | | | | | | Қатыспаған | | | | | | оқушылар : | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | | | | | | тақырыбы:** | | | | | | **М.Мақатае | | | | | | в | | | | | | «Ертең біз | | | | | | жол | | | | | | жүреміз» | | | | | | өлеңі** | | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Оқу | 9.3.4.1 | | | | | бағдарламас | мәтіндердің | | | | | ына | стилін, | | | | | сәйкес оқу | жанрлық | | | | | мақсаттары* | ерекшелікте | | | | | * | рін | | | | | | салыстырып, | | | | | | талдау | | | | | | жасау | | | | | | | | | | | | 9.5.1.1 | | | | | | өзгелік | | | | | | етістің | | | | | | қызметін | | | | | | білу, | | | | | | ауызша және | | | | | | жазба | | | | | | жұмыстарда | | | | | | орынды | | | | | | қолдану | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Барлық | | | | | мақсаты :** | оқушылар:** | | | | | | | | | | | | мәтіндердің | | | | | | стилін, | | | | | | жанрлық | | | | | | ерекшелікте | | | | | | рін | | | | | | салыстырады | | | | | | , | | | | | | талдау | | | | | | жасайды | | | | | | | | | | | | өзгелік | | | | | | етістің | | | | | | қызметін | | | | | | біледі, | | | | | | ауызша және | | | | | | жазба | | | | | | жұмыстарда | | | | | | орынды | | | | | | қолдана | | | | | | алады | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | Тілдік | Аялда,жолай | | | | | мақсаттар | ырық | | | | | | =========== | | | | | | ==== | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | | | | | | барысы** | | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Педагогті | **Оқушының | **Бағалау** | **Ресурстар | | кезеңі/уақы | ң | әрекеті** | | ** | | т** | әрекеті** | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Сабақ | Оқушылар | *Қолпаштау* | | | басы** | мақсатымен | қазақтың | | | | | таныстыру** | салт-дәстүр | | | | **(5 | | лерін | | | | минут)** | **Жаңа | айтып | | | | | сөздерді | шығады,біле | | | | | жазып | тіндерін | | | | | алу.** | түсіндіріп | | | | | | айтады. | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **2-тапсырм | **Жазылым** | **Ауызша | **Оқулық** | | ортасы** | а. | | кері | | | | Мәтінді | | байланыс | **41-бет** | | **(6-37 | оқып, | | беру. | | | минут)** | сұрақтарға | | Жақсы! | **Оқулық** | | | жауап | | Тамаша!** | | | ![](media/i | бер.** | | | **41-бет** | | mage1.png) | | | **Дескрипто | | | | **М.Мақатае | | р** | | | | в | | | | | | қай пәннен | | ***Жалпы -5 | | | | сабақ | | балл*** | | | | берген?** | | | | | | | | -сұхбат | | | | **Мұқағали | | құрады | | | | қандай адам | | | | | | болған?** | | Дескриптор | | | | | | | | | | **Қай жерде | | Жалпы -3 | | | | жұмыс | | балл | | | | істеген?** | | | | | | | | \- мәтінмен | | | | **1955 жылы | | жұмыс | | | | қай жерде | | | | | | жұмыс | | -ақпараттың | | | | істеді?** | | дұрыс/бұрыс | | | | | | тығын | | | | **Орыс | | анықтайды. | | | | тілін | | | | | | меңгерген | | Дескриптор | | | | бе?** | | | | | | | | Жалпы | | | | **3-тапсырм | | балл-3 | | | | а. | | | | | | Мәтін | | -сөйлемдерд | | | | мазмұнына | | ің | | | | байланысты | | жалғасын | | | | ақпараттың | | таба алады. | | | | шынайлығы | | | | | | мен | | | | | | нақтылығын | | | | | | анықтаңыз.* | | | | | | * | | | | | | | | | | | | **Қосымша | | | | | | тапсырма.** | | | | | | | | | | | | **4- | | | | | | тапсырма** | | | | | | | | | | | | **Өзгелік | | | | | | етісті | | | | | | жалғап | | | | | | жазады.** | | | | | | | | | | | | **жай + | | | | | | \.... ал + | | | | | | \....** | | | | | | | | | | | | **сал | | | | | | +\..... жат | | | | | | +\...\...\. | | | | | |....** | | | | | | | | | | | | **қос + | | | | | | \...\... | | | | | | айт + | | | | | | \...\....** | | | | | | | | | | | | **кел + | | | | | | \...\.... | | | | | | ұмыт | | | | | | +\...\...\. | | | | | |..** | | | | | | | | | | | | **жинат | | | | | | +\.... біл | | | | | | + | | | | | | \...\...\.. | | | | | |.** | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Үй | | | | | соңы** | тапсырмасын | | | | | | беру :** | | | | | **3 минут** | *Жолға | | | | | | берілетін | | | | | | бата жаттап | | | | | | келу* | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | | **Кері | Бұл әдісті | | | | | байланыс** | қолдану | | | | | | барысында | | | | | **«SWOT» | мәселенің | | | | | талдау | жағымды, | | | | | әдісі** | жағымсыз | | | | | | жақтарына | | | | | Оқушының | сараптама | | | | | бір мәселе | беріледі, | | | | | бойынша | мүмкіндікте | | | | | ойлау, | рі | | | | | талдау, | бағаланып, | | | | | салыстыру | қауіп-қатер | | | | | қабілетін | лері | | | | | дамыту. Өз | туралы | | | | | пікірін | нақты | | | | | ашық айту. | дәлелдер | | | | | | келтіріледі | | | | | |. | | | | | | | | | | | | Мыс:Жайлауд | | | | | | ағы | | | | | | өмір мен | | | | | | қала | | | | | | өмірінің | | | | | | пайдалы | | | | | | және | | | | | | пайдасыз | | | | | | жақтары, | | | | | | қалада | | | | | | немесе | | | | | | жайлаудағы | | | | | | демалыстың | | | | | | қайсысын | | | | | | қалар | | | | | | едіңіз, т.б | | | | | | мәселелер | | | | | | төңірегінде | | | | | | айту | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Бағалау** | «Мадақтау | | | | | | сөз» әдісі. | | | | | | 1-10 | | | | | | баллдық | | | | | | жүйе | | | | | | бойынша | | | | | | бағаланады. | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | | берген?** | берген?** | | | | | **Мұқағали қандай адам болған?** | **Мұқағали қандай адам болған?** | | | | | **Қай жерде жұмыс істеген?** | **Қай жерде жұмыс істеген?** | | | | | **1955 жылы қай жерде жұмыс | **1955 жылы қай жерде жұмыс | | істеді?** | істеді?** | | | | | **Орыс тілін меңгерген бе?** | **Орыс тілін меңгерген бе?** | +===================================+===================================+ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | | берген?** | берген?** | | | | | **Мұқағали қандай адам болған?** | **Мұқағали қандай адам болған?** | | | | | **Қай жерде жұмыс істеген?** | **Қай жерде жұмыс істеген?** | | | | | **1955 жылы қай жерде жұмыс | **1955 жылы қай жерде жұмыс | | істеді?** | істеді?** | | | | | **Орыс тілін меңгерген бе?** | **Орыс тілін меңгерген бе?** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | | берген?** | берген?** | | | | | **Мұқағали қандай адам болған?** | **Мұқағали қандай адам болған?** | | | | | **Қай жерде жұмыс істеген?** | **Қай жерде жұмыс істеген?** | | | | | **1955 жылы қай жерде жұмыс | **1955 жылы қай жерде жұмыс | | істеді?** | істеді?** | | | | | **Орыс тілін меңгерген бе?** | **Орыс тілін меңгерген бе?** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | | берген?** | берген?** | | | | | **Мұқағали қандай адам болған?** | **Мұқағали қандай адам болған?** | | | | | **Қай жерде жұмыс істеген?** | **Қай жерде жұмыс істеген?** | | | | | **1955 жылы қай жерде жұмыс | **1955 жылы қай жерде жұмыс | | істеді?** | істеді?** | | | | | **Орыс тілін меңгерген бе?** | **Орыс тілін меңгерген бе?** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | | берген?** | берген?** | | | | | **Мұқағали қандай адам болған?** | **Мұқағали қандай адам болған?** | | | | | **Қай жерде жұмыс істеген?** | **Қай жерде жұмыс істеген?** | | | | | **1955 жылы қай жерде жұмыс | **1955 жылы қай жерде жұмыс | | істеді?** | істеді?** | | | | | **Орыс тілін меңгерген бе?** | **Орыс тілін меңгерген бе?** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | | берген?** | берген?** | | | | | **Мұқағали қандай адам болған?** | **Мұқағали қандай адам болған?** | | | | | **Қай жерде жұмыс істеген?** | **Қай жерде жұмыс істеген?** | | | | | **1955 жылы қай жерде жұмыс | **1955 жылы қай жерде жұмыс | | істеді?** | істеді?** | | | | | **Орыс тілін меңгерген бе?** | **Орыс тілін меңгерген бе?** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | | берген?** | берген?** | | | | | **Мұқағали қандай адам болған?** | **Мұқағали қандай адам болған?** | | | | | **Қай жерде жұмыс істеген?** | **Қай жерде жұмыс істеген?** | | | | | **1955 жылы қай жерде жұмыс | **1955 жылы қай жерде жұмыс | | істеді?** | істеді?** | | | | | **Орыс тілін меңгерген бе?** | **Орыс тілін меңгерген бе?** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | **М.Мақатаев қай пәннен сабақ | | берген?** | берген?** | | | | | **Мұқағали қандай адам болған?** | **Мұқағали қандай адам болған?** | | | | | **Қай жерде жұмыс істеген?** | **Қай жерде жұмыс істеген?** | | | | | **1955 жылы қай жерде жұмыс | **1955 жылы қай жерде жұмыс | | істеді?** | істеді?** | | | | | **Орыс тілін меңгерген бе?** | **Орыс тілін меңгерген бе?** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ +-----------------------------------+-----------------------------------+ | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | | | | | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | | | | | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | | | | | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | | +\...\...\... | +\...\...\... | | | | | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | +===================================+===================================+ | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | | | | | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | | | | | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | | | | | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | | +\...\...\... | +\...\...\... | | | | | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | | | | | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | | | | | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | | | | | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | | +\...\...\... | +\...\...\... | | | | | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | +-----------------------------------+-----------------------------------+ +-----------------------------------+-----------------------------------+ | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | | | | | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | | | | | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | | | | | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | | +\...\...\... | +\...\...\... | | | | | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | +===================================+===================================+ | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | | | | | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | | | | | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | | | | | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | | +\...\...\... | +\...\...\... | | | | | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | | | | | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | | | | | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | | | | | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | | +\...\...\... | +\...\...\... | | | | | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | +-----------------------------------+-----------------------------------+ +-----------------------------------+-----------------------------------+ | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | | | | | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | | | | | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | | | | | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | | +\...\...\... | +\...\...\... | | | | | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | +===================================+===================================+ | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | | | | | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | | | | | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | | | | | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | | +\...\...\... | +\...\...\... | | | | | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | ЖАЙ + \.... АЛ + \.... | | | | | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | САЛ +\..... ЖАТ +\...\...\..... | | | | | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | ҚОС + \...\... АЙТ + \...\.... | | | | | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | КЕЛ + \...\.... ҰМЫТ | | +\...\...\... | +\...\...\... | | | | | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | ЖИНАТ +\.... БІЛ + \...\...\... | +-----------------------------------+-----------------------------------+ Жасы жиырма төрттерде. --------------------------------------------------------- -- Орыс тілін өздігінен меңгермеген. Мұқағали екеуіміз Қазақ радиосында бірге жұмыс істедік. Мұқағали өте ашық мінезді адам болмайтын. Жасы жиырма төрттерде. Орыс тілін өздігінен меңгермеген. Мұқағали екеуіміз Қазақ радиосында бірге жұмыс істедік. Мұқағали өте ашық мінезді адам болмайтын. Жасы жиырма төрттерде. Орыс тілін өздігінен меңгермеген. Мұқағали екеуіміз Қазақ радиосында бірге жұмыс істедік. Мұқағали өте ашық мінезді адам болмайтын. +-----------------------------------+-----------------------------------+ | 3 тапсырма | 3 тапсырма | | | | | Мұқағали Мақатаев қазіргі Алматы | Мұқағали Мақатаев қазіргі Алматы | | облысы Райымбек ауданындағы | облысы Райымбек ауданындағы | | Қарасаз ауылында 1931 9 ақпанда | Қарасаз ауылында 1931 9 ақпанда | | дүниеге келген. Ол өлеңді 10-11 | дүниеге келген. Ол өлеңді 10-11 | | жасынан жаза бастаған. Алғашқы | жасынан жаза бастаған. Алғашқы | | өлеңдері аудандық газетте жарық | өлеңдері аудандық газетте жарық | | көрген. 1948 жылы ауылдағы орта | көрген. 1948 жылы ауылдағы орта | | мектепті бітірген соң, комсомол | мектепті бітірген соң, комсомол | | кеңес қызметтерінде істеген.Кейін | кеңес қызметтерінде істеген.Кейін | | аудандық газетте әдеби қызметкер, | аудандық газетте әдеби қызметкер, | | Қазақ радиосында диктор болып | Қазақ радиосында диктор болып | | қызмет еткен. Ақынның шығармалары | қызмет еткен. Ақынның шығармалары | | 1960-1970 жылдары жиі басылып | 1960-1970 жылдары жиі басылып | | тұрған. Қазақ әдебиеті газетінде, | тұрған. Қазақ әдебиеті газетінде, | | Жұлдыз журналында поэзия бөлімін | Жұлдыз журналында поэзия бөлімін | | басқарған. Қазақстан Жазушылар | басқарған. Қазақстан Жазушылар | | Одағында поэзия секциясында әдеби | Одағында поэзия секциясында әдеби | | кеңесші болған. | кеңесші болған. | +===================================+===================================+ | 3 тапсырма | 3 тапсырма | | | | | Мұқағали Мақатаев қазіргі Алматы | Мұқағали Мақатаев қазіргі Алматы | | облысы Райымбек ауданындағы | облысы Райымбек ауданындағы | | Қарасаз ауылында 1931 9 ақпанда | Қарасаз ауылында 1931 9 ақпанда | | дүниеге келген. Ол өлеңді 10-11 | дүниеге келген. Ол өлеңді 10-11 | | жасынан жаза бастаған. Алғашқы | жасынан жаза бастаған. Алғашқы | | өлеңдері аудандық газетте жарық | өлеңдері аудандық газетте жарық | | көрген. 1948 жылы ауылдағы орта | көрген. 1948 жылы ауылдағы орта | | мектепті бітірген соң, комсомол | мектепті бітірген соң, комсомол | | кеңес қызметтерінде істеген.Кейін | кеңес қызметтерінде істеген.Кейін | | аудандық газетте әдеби қызметкер, | аудандық газетте әдеби қызметкер, | | Қазақ радиосында диктор болып | Қазақ радиосында диктор болып | | қызмет еткен. Ақынның шығармалары | қызмет еткен. Ақынның шығармалары | | 1960-1970 жылдары жиі басылып | 1960-1970 жылдары жиі басылып | | тұрған. Қазақ әдебиеті газетінде, | тұрған. Қазақ әдебиеті газетінде, | | Жұлдыз журналында поэзия бөлімін | Жұлдыз журналында поэзия бөлімін | | басқарған. Қазақстан Жазушылар | басқарған. Қазақстан Жазушылар | | Одағында поэзия секциясында әдеби | Одағында поэзия секциясында әдеби | | кеңесші болған. | кеңесші болған. | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | 3 тапсырма | 3 тапсырма | | | | | Мұқағали Мақатаев қазіргі Алматы | Мұқағали Мақатаев қазіргі Алматы | | облысы Райымбек ауданындағы | облысы Райымбек ауданындағы | | Қарасаз ауылында 1931 9 ақпанда | Қарасаз ауылында 1931 9 ақпанда | | дүниеге келген. Ол өлеңді 10-11 | дүниеге келген. Ол өлеңді 10-11 | | жасынан жаза бастаған. Алғашқы | жасынан жаза бастаған. Алғашқы | | өлеңдері аудандық газетте жарық | өлеңдері аудандық газетте жарық | | көрген. 1948 жылы ауылдағы орта | көрген. 1948 жылы ауылдағы орта | | мектепті бітірген соң, комсомол | мектепті бітірген соң, комсомол | | кеңес қызметтерінде істеген.Кейін | кеңес қызметтерінде істеген.Кейін | | аудандық газетте әдеби қызметкер, | аудандық газетте әдеби қызметкер, | | Қазақ радиосында диктор болып | Қазақ радиосында диктор болып | | қызмет еткен. Ақынның шығармалары | қызмет еткен. Ақынның шығармалары | | 1960-1970 жылдары жиі басылып | 1960-1970 жылдары жиі басылып | | тұрған. Қазақ әдебиеті газетінде, | тұрған. Қазақ әдебиеті газетінде, | | Жұлдыз журналында поэзия бөлімін | Жұлдыз журналында поэзия бөлімін | | басқарған. Қазақстан Жазушылар | басқарған. Қазақстан Жазушылар | | Одағында поэзия секциясында әдеби | Одағында поэзия секциясында әдеби | | кеңесші болған. | кеңесші болған. | +-----------------------------------+-----------------------------------+ +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Қысқа | | | | | | мерзімді | | | | | | жоспар** | | | | | +=============+=============+=============+=============+=============+ | Пән: Қазақ | **Бөлім:2-б | | | | | тілі Т2 | өлім | | | | | | Жолың | | | | | | болсын,жола | | | | | | ушы.** | | | | | | | | | | | | **М.Мақатае | | | | | | в | | | | | | «Ертең біз | | | | | | жол | | | | | | жүреміз» | | | | | | өлеңі** | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Күні : | Педагогтің | | | | | 09.10.2024* | аты-жөні: | | | | | * | | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сынып: 9 | Қатысқан | | | | | «В»** | оқушылар: | | | | | | Қатыспаған | | | | | | оқушылар : | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | | | | | | тақырыбы:** | | | | | | **Нәтиже | | | | | | сабақ. Мен | | | | | | не | | | | | | үйрендім?** | | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Оқу | 9.3.4.1 | | | | | бағдарламас | мәтіндердің | | | | | ына | стилін, | | | | | сәйкес оқу | жанрлық | | | | | мақсаттары* | ерекшелікте | | | | | * | рін | | | | | | салыстырып, | | | | | | талдау | | | | | | жасау | | | | | | | | | | | | 9.5.1.1 | | | | | | өзгелік | | | | | | етістің | | | | | | қызметін | | | | | | білу, | | | | | | ауызша және | | | | | | жазба | | | | | | жұмыстарда | | | | | | орынды | | | | | | қолдану | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Барлық | | | | | мақсаты :** | оқушылар:** | | | | | | | | | | | | мәтіндердің | | | | | | стилін, | | | | | | жанрлық | | | | | | ерекшелікте | | | | | | рін | | | | | | салыстырады | | | | | | , | | | | | | талдау | | | | | | жасайды | | | | | | | | | | | | өзгелік | | | | | | етістің | | | | | | қызметін | | | | | | біледі, | | | | | | ауызша және | | | | | | жазба | | | | | | жұмыстарда | | | | | | орынды | | | | | | қолдана | | | | | | алады | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | Тілдік | Аялда,жолай | | | | | мақсаттар | ырық | | | | | | =========== | | | | | | ==== | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | | | | | | барысы** | | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Педагогті | **Оқушының | **Бағалау** | **Ресурстар | | кезеңі/уақы | ң | әрекеті** | | ** | | т** | әрекеті** | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Сабақ | Оқушылар | *Қолпаштау* | | | басы** | мақсатымен | қазақтың | | | | | таныстыру** | салт-дәстүр | | | | **(5 | | лерін | | | | минут)** | **Жаңа | айтып | | | | | сөздерді | шығады,біле | | | | | жазып | тіндерін | | | | | алу.** | түсіндіріп | | | | | | айтады. | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **3-тапсырм | **Жазылым** | **Ауызша | **Оқулық** | | ортасы** | а. | | кері | | | | Мәтінді | | байланыс | **41-бет** | | **(6-37 | тыңдап, | | беру. | | | минут)** | сұрақтарға | | Жақсы! | **Оқулық** | | | жауап | | Тамаша!** | | | | бер.** | | | **41-бет** | | | | | **Дескрипто | | | | 1\. Алматы | | р** | | | | метрополите | | | | | | ні | | ***Жалпы -5 | | | | --- | | балл*** | | | | қандай | | | | | | нысан?\ | | -сұхбат | | | | 2. Ол --- | | құрады | | | | Орта | | | | | | Азиядағы | | Дескриптор | | | | нешінші | | | | | | метро?\ | | Жалпы -3 | | | | 3. Алматы | | балл | | | | метросы | | | | | | нені | | \- мәтінмен | | | | қысқартуға | | жұмыс | | | | көмектесті? | | | | | | \ | | Дескриптор | | | | 4. | | | | | | Метроның | | -сұрақтарға | | | | ұзындығы | | жауап бере | | | | --- неше | | алады. | | | | шақырым?\ | | | | | | 5. | | | | | | Метродағы | | | | | | жолақы\ | | | | | | неше | | | | | | теңге? | | | | | | | | | | | | **5-тапсырм | | | | | | а. | | | | | | Мәтінді | | | | | | түсініп | | | | | | оқы. | | | | | | Тақырып | | | | | | қой.** | | | | | | | | | | | | **7-тапсырм | | | | | | а. | | | | | | Сұрақтарға | | | | | | жауап | | | | | | бер.** | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Үй | | | | | соңы** | тапсырмасын | | | | | | беру :** | | | | | **3 минут** | *Жолға | | | | | | берілетін | | | | | | бата жаттап | | | | | | келу* | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | | **Кері | Бұл әдісті | | | | | байланыс** | қолдану | | | | | | барысында | | | | | **«SWOT» | мәселенің | | | | | талдау | жағымды, | | | | | әдісі** | жағымсыз | | | | | | жақтарына | | | | | Оқушының | сараптама | | | | | бір мәселе | беріледі, | | | | | бойынша | мүмкіндікте | | | | | ойлау, | рі | | | | | талдау, | бағаланып, | | | | | салыстыру | қауіп-қатер | | | | | қабілетін | лері | | | | | дамыту. Өз | туралы | | | | | пікірін | нақты | | | | | ашық айту. | дәлелдер | | | | | | келтіріледі | | | | | |. | | | | | | | | | | | | Мыс:Жайлауд | | | | | | ағы | | | | | | өмір мен | | | | | | қала | | | | | | өмірінің | | | | | | пайдалы | | | | | | және | | | | | | пайдасыз | | | | | | жақтары, | | | | | | қалада | | | | | | немесе | | | | | | жайлаудағы |