5-сынып татар мектебі Қмж 5.ә
Document Details
Uploaded by InspirationalGoblin
Құмарова.Г
Tags
Summary
Бұл құжат татар мектебіндегі 5-сынып оқушылары үшін "Анасын сағынған бала" әңгімесіне арналған қысқамерзімді жоспар. Жоспарда сабақтың тақырыбы, мақсаты және оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты сипатталған. Бұл жоспар оқушылардың отбасы құндылықтарына баулуға бағытталған.
Full Transcript
**Қысқамерзімді жоспар** **Сабақтың тақырыбы:** «Анасын сағынған бала» әңгімесінің тақырыбы мен идеясы +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **Бөлім:** | **Отбасы құндылықтары** | +===================================+==========...
**Қысқамерзімді жоспар** **Сабақтың тақырыбы:** «Анасын сағынған бала» әңгімесінің тақырыбы мен идеясы +-----------------------------------+-----------------------------------+ | **Бөлім:** | **Отбасы құндылықтары** | +===================================+===================================+ | Педагогтің аты-жөні: | **Құмарова.Г** | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | Күні: | | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | Сыныбы: 5 «А» | Қатысушылар саны: Қатыспағандар | | | саны: | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | Сабақтың тақырыбы: | «Анасын сағынған бала» | | | әңгімесінің тақырыбы мен идеясы | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | Оқу бағдарламасына сәйкес оқу | 5.1.2.1 - «Анасын сағынған бала» | | мақсаты | әңгімесінің тақырыбы мен идеясын | | | анықтау. Отбасы құндылықтарының | | | маңыздылығын түсіну. | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | Сабақтың мақсаты: | ***[Барлық оқушылар | | | үшін:]*** | | | | | | Әдеби шығарманың тақырыбы мен | | | идеясын біледі. | | | | | | ***[Көпшілік оқушылар | | | үшін:]*** | | | | | | Әдеби шығарманың тақырыбы мен | | | идеясын түсінеді. | | | | | | ***[Кейбір оқушылар | | | үшін:]*** | | | | | | Әдеби шығарманың тақырыбы мен | | | идеясын анықтай алады. | +-----------------------------------+-----------------------------------+ | Құндылықтарға баулу: | Оқушыларды отбасы құндылығына | | | баулу. Отбасыдағы құндылықтар | | | оның мүшелерініңқарым-қатынасынан | | | құрылады. Оқушыларды отбасындағы | | | мүшелерді: атасын, әжесін, әкесі | | | мен анасын, іні-қарындастарын | | | сыйлауға, құрметтеуге, | | | кішіпейілділік танытуды үйрету. | | | Қазақ халқы отбасы құндылықтарына | | | аса зор мән берген. | +-----------------------------------+-----------------------------------+ **Сабақтың барысы:** +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | Сабақ | Педагогтің | Оқушының | Бағалау | Ресурстар | | кезеңі/Уақы | іс-әрекеті | іс-әрекеті | | | | ты | | | | | +=============+=============+=============+=============+=============+ | Сабақтың | **(Ұ). | Мұғалім | **Саралау:* | Оқулық, | | басы | Ұйымдастыру | таратқанқим | * | жұмыс | | | кезеңі:** | а | Бұл жерде | дәптерлері | | Қызығушылық | | қағаздар | саралаудың | | | ты | | бойынша | **«Жіктеу»* | ДК экраны | | ояту. | | топқабіріге | * | | | | | ді. | тәсілі | Қимақағазда | | 7 мин. | | Әр оқушы | көрінеді. | р | | | | қима | Оқушылардың | | | | | қағаздарды | оқуға деген | | | | | таңдау | қызығушылығ | | | | | арқылы | ын | | | | | ұқсас | арттыру | | | | | құралдармен | мақсатында | | | | | 3 топқа | мүмкіндігін | | | | | бірігеді. | ше | | | | | | оларға | | | | | 1 топ; | таңдау | | | | | | еркіндігі | | | | | 2 топ; | беріледі. | | | | | | | | | | | 3 топ. | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Жаңа | **(Ұ) «Миға | *Оқушылар | **Мақсаты:* | **Қалыптаст | | сабаққа | шабуыл»** | сұрақтарға | * | ырушы | | кіріспе** | әдісі | жауап | Жылдам әрі | бағалау:** | | | арқылы | беріп, | функционалд | Өз ойын | | | өткен | өзара | ы | дұрыс | | | тақырыппен | ұжымдық | түрде сыни | мағынада | | | жаңа | талқылау | ойлануды | білдіріп, | | | сабақты | жасағаннан | дамыту. | талқылауға | | | байланыстыр | кейін | | белсенділік | | | у | мұғалім | **Тиімділіг | пен | | | мақсатында | оқушыларға | і:** | қатысқан | | | ой қозғау | сабақтың | оқушының | оқушыға | | | сұрақтарын | тақырыбы, | танымдық | *[«Жарайсың | | | ұжымдық | мақсатымен | дағдысы | !»]{.underl | | | талқылау. | таныстырады | артады. | ine} | | | |.* | Сонымен | деген | | | **Сұрақтар: | | қатар | [мадақтау | | | ** | Сыныптастыр | оқушыға | сөзімен]{.u | | | | ының | сабақтың | nderline}* | | | 1.Тынымбай | пікірін | өмірмен | ынталандыру | | | Нұрмағанбет | толықтырады | байланысын |. | | | ов |. | көрсетеді | | | | кім? | | және | | | | Білесіңдерм | Өз ойымен | сабақтың | | | | е? | бөліседі. | тақырыбы | | | | | | мен | | | | 2.Т.Нұрмаға | | мақсатын | | | | нбетовтің | | анықтауға | | | | қандай | | мүмкіндік | | | | шығармалары | | береді. | | | | н | | | | | | білесіңдер? | | **Саралау:* | | | | | | * | | | | 3.«Анасын | | Бұл жерде | | | | сағынған | | саралаудың | | | | бала» | | **«Диалог | | | | әңгімесіноқ | | және қолдау | | | | ығансыңдарм | | көрсету»** | | | | а? | | тәсілі | | | | | | көрінеді. | | | | | | Дұрыс | | | | | | мағынада | | | | | | жауап | | | | | | беруге | | | | | | бағыттау | | | | | | мақсатында | | | | | | кейбір | | | | | | оқушыларға | | | | | | ашық | | | | | | сұрақтар, | | | | | | ал кейбір | | | | | | көмек қажет | | | | | | ететін | | | | | | оқушыларға | | | | | | жетелеуші | | | | | | сұрақтар | | | | | | қойылады. | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | ***Сабақтың | Мұғалім | **1-тапсырм | **Дескрипто | Оқулық | | ортасы*** | оқушыларға | а:** | р*:*** | | | | Тынымбай | | | 5-сынып | | Мағынаны | Нұрмағанбет | Ұжымдық | -Оқушылар | | | ашу. | овтің | жұмыс: | ойларын | | | | өмірі мен | | айтады; | | | 26 мин. | шығармашылы | Оқушылар | | | | | ғы | бір-бірімен | -Әңгімені | | | | жайлы жалпы | ой | талқылайды. | | | | түсінік | бөліседі. | **Жалпы-3 | | | | береді. | «Анасынсағы | балл.** | | | | | нған | | | | | «Анасынсағы | бала» | | | | | нған | әңгімесінта | | | | | бала» | лдайды. | | | | | әңгімесінтү | | | | | | сіндіреді. | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | Топтық | Диалогтен | **2-тапсырм | **Дескрипто | Оқулық | | жұмыс | алған | а:** | р*:*** | | | | әсерлерлері | | | 5-сынып | | ![](media/i | мен | 1.Тынымбай | -Тынымбай | | | mage2.png) | ой бөлісуге | Нұрмағанбет | Нұрмағанбет | | | | нұсқау | овтің | овтің | | | | береді. | өмірбаянын | өмір | | | | | талқылайды. | тарихынынан | | | | | | үзінді | | | | | 2.Әңгіме | баяндайды. | | | | | туралы | | | | | | пікір | -Әңгіме | | | | | алмасады. | туралы | | | | | | анықтамасын | | | | | | айтып, | | | | | | мысал | | | | | | келтіреді. | | | | | | | | | | | | **Жалпы-4 | | | | | | балл** | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | Жұптық | №3-тапсырма | **3-тапсырм | **Дескрипто | Оқулық | | жұмыс | ны | а:** | р:** | | | | орындатады. | | | 5-сынып | | | Қарқыны | Әңгіменің | -Әңгіме | | | | баяу | бөлімдеріне | бөлімдеріне | Жұмыс | | | оқушыларға | ат қойып, | ат қояды; | дәптерлері. | | | жетелеуші, | баяндалатын | | | | | түрткі | оқиғаға өз | -Өз | | | | сұрақтар | пікірлерін | пікірлерін | | | | қояды. | білдіреді. | ортаға | | | | Қарқыны | | салады. | | | | жылдам | | | | | | оқушыларға | | **Жалпы-3 | | | | бағыттаушы | | балл** | | | | сұрақтар | | | | | | қойып | | | | | | қолдау | | | | | | көрсетеді. | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | Сабақтың | **«Еркін | Оқушылар | Мұғалім | C:\\Users\\ | | соңы | микрофон» | бүгінгі | оқушыларды | Айгуль\\Des | | | әдісі.** | сабақтың | **«Жапондық | ktop\\4-32. | | Ой | Мұғалім | мақсаты, | бағалау»** | png | | толғаныс. | сабақты | тақырыбы | әдісі | | | | қорытындыла | бойынша өз | арқылы | ![https://f | | Рефлексия | у | ойын айту | бағалайды. | sd.multiuro | | | мақсатында | арқылы | Яғни | k.ru/html/2 | | 7 мин. | оқушылардың | сабаққа | *«Дұрыс | 018/10/02/s | | | сабаққа | қорытынды | келісемін», | \_5bb3d3fa1 | | ![](media/i | деген | жасайды. | «Толықтырам | a424/961901 | | mage4.png) | көзқарасын, | | ын, | \_6.png](me | | | рефлексиясы | | басқа | dia/image6. | | | н | | көзқарасым | png) | | | тыңдайды. | | бар», | | | | | | «Менің | | | | ***Мақсаты: | | сұрағым | | | | ***Оқушы | | бар». | | | | алған | | Сонымен | | | | білімін | | қатар 1-10 | | | | саралай | | баллдық | | | | білуге | | жүйе | | | | дағдыланады | | бойынша | | | |. | | оқушылардың | | | | | | сабаққа | | | | ***Тиімділі | | қатысу | | | | гі:***Тақыр | | белсенділіг | | | | ып | | і | | | | бойынша | | бойынша | | | | оқушылардың | | бағаланады. | | | | пікірін | | * | | | | анықтайды. | | | | | | Жинақталған | | | | | | деректердің | | | | | | құнды | | | | | | болуын | | | | | | қадағалайды | | | | | |. | | | | | | | | | | | | ***Саралау: | | | | | | *** | | | | | | Бұл кезеңде | | | | | | саралаудың | | | | | | ***«Қорытын | | | | | | ды»*** | | | | | | тәсілі | | | | | | көрінеді. | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | Саралау. | | Денсаулық | | | | Сіз қандай | | және | | | | тәсілмен | | қауіпсіздік | | | | көбірек | | техникасын | | | | қолдау | | сақтау | | | | көрсетпексі | | | | | | з? | | | | | | Сіз | | | | | | қабілетті | | | | | | оқушылардың | | | | | | алдына | | | | | | қандай | | | | | | тапсырмалар | | | | | | қоясыз? | | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | «Диалог | «Мадақтау | Денсаулық | | | | және қолдау | сөз» әдісі. | сақтау | | | | көрсету», | 1-10 | технологиял | | | | «Тапсырма», | баллдық | ары. | | | | «Жіктеу». | жүйе | | | | | | бойынша | Сабақта | | | | Саралау | бағаланады. | сергіту | | | | тапсырмалар | | жаттығулары | | | | ды | | мен | | | | іріктеуді, | | белсенді | | | | белгілі бір | | жұмыс | | | | оқушыдан | | түрлерін | | | | күтілетін | | қолданамын. | | | | нәтижені, | | | | | | оқушыға | | Осы сабақта | | | | жеке қолдау | | қолданылаты | | | | көрсетуде, | | н | | | | оқу | | | | | | материалы | | Қауіпсіздік | | | | мен | | техникасы | | | | ресурстарды | | ережелеріні | | | | оқушылардың | | ң | | | | жеке | | тармақтары | | | | қабілеттері | | орындалады. | | | | н | | | | | | ескере | | | | | | отырып | | | | | | әзірлеуді | | | | | | қамтиды. | | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | 2: | | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+