Матеріали та їх використання (Українська)

Summary

Презентація охоплює широке різноманіття матеріалів, їхні властивості та використання. Наведено приклади металів та неметалів, а також розглянуто їхні фізичні характеристики. Матеріал призначений для учнів 5-6 класів.

Full Transcript

Що називають матеріалами та як їх використовують Про речовини та їхні властивості Усі тіла утворені з речовин. Ознаки, які використовують для розпізнавання речовин, називають властивостями речовин. До фізичних властивостей речовин належать: - колір - текучість - запах...

Що називають матеріалами та як їх використовують Про речовини та їхні властивості Усі тіла утворені з речовин. Ознаки, які використовують для розпізнавання речовин, називають властивостями речовин. До фізичних властивостей речовин належать: - колір - текучість - запах - здатність розчинятися у воді - прозорість - притягуватися магнітом - смак - проводити електричний струм і тепло Речовини, з яких створюють різні вироби, називають матеріалами Різноманітність речовин. Сучасною наукою досліджено понад 100 мільйонів речовин. Речовини природного Синтетичні і штучні (створені походження людиною) речовини, наприклад поліетилен. Ті речовини, які входять до складу природних тіл, виникли без втручання людини: кисень, залізо, вода, крохмаль, пісок. Великим розмаїттям синтетичних і штучних речовин людство завдячує хімії. Ця наука займається створенням нових речовин з конкретними властивостями. Серед багатомільйонної кількості речовин виокремлюють дві нечисленні, але широко використовувані людиною групи речовин - Метали Неметали Метали непрозорі, мають блиск, добре проводять тепло. Усі метали є твердими речовинами при кімнатній температурі, за винятком ртуті (рідина). Метали можна кувати, згинати, скручувати, витягувати в тонкий дріт або розкручувати в тонкий лист. Така властивість металів називається пластичністю. Золото - найпластичніший метал. Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, один грам золота можна витягнути в дріт довжиною 2, 4 кілометра. Тонкі листи золота прикрашають куполи соборів і храмів. Неметали не мають блиску (крім графіту), непластичні, не проводять тепло. З-поміж них є: - газуваті речовини (наприклад, кисень, водень), - рідина (бром), - тверді речовини (сірка, графіт та інші). Завдання 1. Заповни в зошиті порівняльну таблицю “Властивості металів і неметалів” Джерела використаної інформації 1. Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г. Пізнаємо природу: підручник інтегрованого курсу для 5 кл. закладів загальної середньої освіти. – Київ:УОВЦ “Оріон”, 2023. – 256 с.: іл. 2. Коршевнюк Т.В., Ярошенко О.Г. Пізнаємо природу: підручник інтегрованого курсу для 6 кл. закладів загальної середньої освіти. – Київ:УОВЦ “Оріон”, 2023. – 256 с.: іл. 3. Фото з інтернету.

Use Quizgecko on...
Browser
Browser