Орта қашықтыққа жүгіру жоспары (ЕСІК Гуманитарлық-Экономикалық колледжі)

Document Details

Uploaded by Deleted User

Есік гуманитарлық-экономикалық колледжі

Tags

physical education running sports training lesson plan

Summary

Бұл құжатта физикалық тәрбие сабағының жоспары, оның ішінде орта қашықтыққа жүгіру техникасын меңгеру мақсаты мен критерийлері келтірілген. Сабақтың кестесі және материалдар көрсетілген.

Full Transcript

**«ЕСІК ГУМАНИТАРЛЫҚ-ЭКОНОМИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ» МКҚК** **Оқу сабағының жоспары** **Сабақ тақырыбы:** Орта қашықтыққа жүгіру **Модуль /пән атауы:** БМ 03 Дене қасиеттерін дамыту және жетілдіру**.** Дене тәрбиесі. **Курс , топ:** 1 курс**,** 114 **Сабақтың тақырыбы:** Орта қашықтыққа жүгіру **Сабақт...

**«ЕСІК ГУМАНИТАРЛЫҚ-ЭКОНОМИКАЛЫҚ КОЛЛЕДЖІ» МКҚК** **Оқу сабағының жоспары** **Сабақ тақырыбы:** Орта қашықтыққа жүгіру **Модуль /пән атауы:** БМ 03 Дене қасиеттерін дамыту және жетілдіру**.** Дене тәрбиесі. **Курс , топ:** 1 курс**,** 114 **Сабақтың тақырыбы:** Орта қашықтыққа жүгіру **Сабақтың түрі:** практикалық сабақ **Мақсаты:**орта кашықтыққа жүгірудің техникасын меңгерту **Бағалау критерийлері:** орта қашықтыққа жүгіру техникасын біледі **Қажетті ресурстар:** Журнал, ысқырық, секундомер, кедергілер,эстафеталық таяқшалар. +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Оқытушыны | **Тыңдаушыл | **Бағалау** | **Ресурстар | | кезеңі \\ | ң | ар** | | ** | | уақыт** | әрекеттері* | | | | | | * | **дың | | | | | | әрекеттері* | | | | | | * | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **1** | **2** | **3** | **4** | **5** | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **I. | - - | D (50- 60) | ысқырық, | | басы** | Ұйымдастыру | | | кедергілер | | | кезеңі:** | Жаяу және | | | | **20 мин.** | | жүгіру | | | | | Сапқа | кезінде | | | | **Білу** | тұрғызу. | қашықтықты | | | | | Мәлімет | сақтаңыз. | | | | | алу. | және | | | | | Салемдесу. | мұғалімнің | | | | | Журнал | нұсқауы | | | | | бойынша | бойынша | | | | | түгендеу.То | қателерді | | | | | птың | түзетіңіз | | | | | денсаулық | | | | | | жағдайтарын | Қолдар мен | | | | | анықтау, | аяқтардың | | | | | көңіл-күйін | дұрыс | | | | | е | қозғалысын | | | | | мән беру, | қадағалаңыз | | | | | тазалыққа |. | | | | | мән беру, | | | | | | спорттық | жаттығулард | | | | | киімдерін | ың | | | | | қадағалау. | дұрыс | | | | | | орындалуын | | | | | Пульсеметри | қадағалаңыз | | | | | я. |. | | | | | | | | | | | Сабақтың | | | | | | тақырыбын | | | | | | хабарлау | | | | | | мақсаты мен | | | | | | міндетін | | | | | | түсіндіру. | | | | | | | | | | | | Сабақ | | | | | | барысында | | | | | | қауіпсіздік | | | | | | техникасын | | | | | | сақтауға | | | | | | шақыру. | | | | | | | | | | | | (*Бой | | | | | | қыздырыну | | | | | | жаттығулары | | | | | | н | | | | | | дұрыс | | | | | | орындау.* | | | | | | | | | | | | *Жүгіру | | | | | | барысында | | | | | | жан-жаққа | | | | | | қарамау,* | | | | | | | | | | | | *Тек өз | | | | | | жолағымен | | | | | | жүгіру, | | | | | | жүгіріп | | | | | | болған соң | | | | | | алаңның | | | | | | шетімен | | | | | | қайту.)* | | | | | | | | | | | | **Жүру | | | | | | жаттығулары | | | | | | :** | | | | | | | | | | | | *Қолды | | | | | | жоғары | | | | | | көтеріп, | | | | | | аяқтың | | | | | | ұшымен | | | | | | жүру.* | | | | | | | | | | | | *Қолды | | | | | | желкеге | | | | | | қойып | | | | | | өкшемен | | | | | | жүру.* | | | | | | | | | | | | *Қолды | | | | | | белге қойып | | | | | | аяқтың | | | | | | ұшынан | | | | | | өкшеге | | | | | | тұрып | | | | | | жүру.* | | | | | | | | | | | | *Тынысты | | | | | | қалпына | | | | | | келтіру | | | | | | жаттығулары | | | | | | н | | | | | | орындау.* | | | | | | | | | | | | ***Жаттығул | | | | | | ар*:** | | | | | | | | | | | | динамикалық | | | | | | созылу | | | | | | жаттығулары | | | | | | қолдарды | | | | | | айналдыру,а | | | | | | яктарды | | | | | | көтеру,жүгі | | | | | | ре | | | | | | отырып | | | | | | аяқтарды | | | | | | жоғары | | | | | | көтеру және | | | | | | т.б | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **II. Жаңа | қадам сайын | C (60- 69) | Ысқырық, | | ортасы** | тақырыпты | терең тыныс | | | | | түсіндіру | алу | C (70- 79) | Эстафеталық | | **45 мин** | кезеңі:** | | | таяқшалар | | | | Қолды | B (80- 89) | | | **Түсіну** | **Теориялық | денеге | | Секундомер, | | | түсінік | жақын ұстау | A (90- 95) | | | **Қолдану** | 3-5минут** | | | Кедергілер, | | | | қадамдар | | | | **Талдау** | **Орта | саны мен | | Ысқырық | | | қашықтыққа | жылдамдықты | | кедергілер, | | **Жинақтау* | жүгірудегі | ң | | | | * | негізгі | үйлесімін | | эстафеталық | | | принциптерд | сақтау | | таяқшалар, | | | і | | | | | | түсіндіру:* | Практикалық | | | | | * | бөлім**:**ж | | | | | | үгіру | | | | | **.тыныс | техникасын | | | | | алу әдісі: | үйрету. | | | | | қадам сайын | | | | | | терең тыныс | қадамдардың | | | | | алу** | санын | | | | | | түсіндіру | | | | | **.қолдың | | | | | | дұрыс | тыныс алуды | | | | | орналасуы | үйлестіру | | | | | :қолды | | | | | | денеге | қалыпты | | | | | жақын | жылдамдықты | | | | | ұстау,жүгір | сақтау | | | | | генде | | | | | | қолды | | | | | | жоғары | | | | | | төмен | | | | | | бағытта | | | | | | қозғау** | | | | | | | | | | | | **.қадамдар | | | | | | саны мен | | | | | | жылдамдықты | | | | | | ң | | | | | | үйлесімі** | | | | | | | | | | | | **Практикал | | | | | | ық | | | | | | бөлім:** | | | | | | | | | | | | **.**Жүгіру | | | | | | техникасын | | | | | | үйрету | | | | | | 5-7минут | | | | | | | | | | | | қадамдардың | | | | | | дұрыс саны | | | | | | мен | | | | | | ұзындығын | | | | | | түсіндіру | | | | | | | | | | | | тыныс алу | | | | | | мен | | | | | | қадамдарды | | | | | | үйлестіру | | | | | | | | | | | | **Жаттығула | | | | | | р:** | | | | | | | | | | | | *400 метр 1 | | | | | | айна*лым | | | | | | жүгіріп | | | | | | қалыпты | | | | | | жылдамдықты | | | | | | сақтау | | | | | | | | | | | | күшті | | | | | | жаттығулар | | | | | | **:**100м | | | | | | жылдам | | | | | | жүгіру | | | | | | | | | | | | 200 м жеңіл | | | | | | жүгіру | | | | | | | | | | | | қайталап | | | | | | жатығу | | | | | | | | | | | | **Қашықтықт | | | | | | ы | | | | | | толық | | | | | | жүгіру** | | | | | | | | | | | | оқушыларды | | | | | | 1000м | | | | | | қашықтыққа | | | | | | жүгіртіп | | | | | | жаттығу | | | | | | нәтижелерін | | | | | | бақылау. | | | | | | | | | | | | Әр оқушының | | | | | | жеке | | | | | | уақытын | | | | | | анықтау | | | | | | және | | | | | | орындау | | | | | | техникасын | | | | | | тексеру. | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | Жаттығулард | жүгіру | | | | аяқталуы** | ың | кезінде | | | | | нәтижелерін | болған | | | | **5 мин.** | талқылау | қиындықтард | | | | | **:**жүгіру | ы | | | | | кезінде | айтады. | | | | | кездескен | | | | | | қиындықтар | | | | | | мен | | | | | | жетістіктер | | | | | | ді | | | | | | айту. | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Кері | Оқушыларға | Оқушылар | | | | байланыс** | өз | сабақ | | | | | жетістіктер | туралы өз | | | | **7 мин.** | ін | пікірлерін | | | | | бағалауға | айтады | | | | | мүмкіндік | | | | | | беру | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Бағалау** | жарыс | жеңімпаз | | | | | ережелері | оқушыларды | | | | **8 мин** | жеңімпаз | марапаттайд | | | | | оқушыларды | ы | | | | | марапаттау. | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Үй | оқушыларға | үй | | | | тапсырмасы* | жүгіру | тапсырмасын | | | | * | кезінде | орындап | | | | | денені | келеді. | | | | **1 мин** | дұрыс ұстау | | | | | | мен тыныс | | | | | | алу туралы | | | | | | кеңестер | | | | | | жазып келу. | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ **Сабақтың барысы**:

Use Quizgecko on...
Browser
Browser