Бісероплетіння (PDF)

Document Details

LuckierSunset

Uploaded by LuckierSunset

Tags

бісероплетіння декоративно-ужиткове мистецтво вироби з бісеру мистецтво

Summary

Цей документ описує бісероплетіння як вид декоративно-ужиткового мистецтва. Відображається історія виникнення бісеру, види виробів, бісеру, графічні схеми, матеріали, інструменти та техніки.

Full Transcript

Бісероплетіння як вид декоративно- ужиткового мистецтва План роботи  Історія виникнення бісеру.  Види виробів плетених з бісеру.  Види бісеру  Графічні схеми для плетення бісером.  Матеріали, інструменти та пристосування для роботи з бісером.  Інструктаж з техніки безпеки...

Бісероплетіння як вид декоративно- ужиткового мистецтва План роботи  Історія виникнення бісеру.  Види виробів плетених з бісеру.  Види бісеру  Графічні схеми для плетення бісером.  Матеріали, інструменти та пристосування для роботи з бісером.  Інструктаж з техніки безпеки під час роботи, санітарно – гігієнічні вимоги. Мандруючи сторінками історії… Батьківщина бісеру — Стародавній Єгипет, де з непрозорого скла виготовляли штучні перлини, які арабською мовою називались «бусра», звідки й пішла його назва. Тут бісер і намистинки були не тільки прикрасою, а й засобом обміну на інші товари: бісер за своєю цінністю переважав золото і срібло. Бісер, знайдений археологами в стародавньому Єгипті Розміри його 3-5 см ВИРОБИ З БІСЕРУ В СТАРОДАВНЬО МУ ЄГИПТІ Бісер у Венеції Бісер у Франції Мозаїка собору св. Марка На території нашої держави бісер був відомий ще за часів Київської Русі, про що свідчать археологічні дані та письмові джерела. Численні вироби й прикраси із скла, знайдені у VIII—XII ст., свідчать про широкий розвиток склоробної справи. Бісерні промисли існували на початку ХVІІІст. в Чернігівській губернії, у Галичині. Особливо були розвинені художні ремесла на Поділлі, Гуцульщині, у Тернополі, Городенці, Коломиї, Косові. Продавали вироби на місцевих ярмарках або їх пересилали в, Київ, Полтаву. Бісер у Київській Русі Види бісеру За матеріалом виготовлення бісер розрізняють скляний пластмасовий керамічний металевий Пластмасові і металічні намистини Керамічні, дерев’яні і намистини із натурального каміння Скляні намистини Бісер по ефектах блиску ділять на:  матовий (без блиску)  з металевим блиском  з блиском Бісер по ефектах блиску ділять на: Прозорий бісер з бензиновим блиском  з перламутровим блиском За формою бісер буває: Бісер - це круглі намистинки, отвір яких може мати круглу або квадратну форму, а краї оплавлені. Рубка - це короткі трубочки довжиною 2 мм, оброблення (обрізані) з обох кінців За формою бісер буває: Рис Стеклярус - трубочки від 3 мм до 25 мм довжиною, обрізані з обох сторін. Можуть бути рівними круглими, гранованими, плетеними гранованими. Розміри бісеру Види виробів з бісеру Прикраси Види виробів з бісеру Прикраси Настольні композиції Види виробів з бісеру Іграшки Вишивка бісером Новорічні прикраси Картини, пано Брелки Пасхальні сувеніри Сумки Взуття Одяг Речі для інтер’єру ІНСТРУМЕНТИ Голка, нитки Дріт, леска Станок Плоскогубці, кусачки Техніки плетіння з бісеру Скрутка Коралове плетіння Нанизування дугами Паралельне плетіння Правила роботи з бісером:  Працювати з бісером на білій серветці.  Брати на урок лише необхідний бісер і в необхідній кількості.  Брати бісер із серветки дротиною або голкою.  Виявлений у ході роботи брак бісеру відкладати в окрему коробочку, щоб не поранити руку.  Місце роботи повинно бути добре освітленим.

Use Quizgecko on...
Browser
Browser