2 сынып ҚМЖ PDF

Summary

This document is a lesson plan for a second grade class, covering topics related to computers, programs, and the internet. It outlines the objectives, activities, and resources for a lesson on digital safety.

Full Transcript

# Қысқамерзімді жоспарлар ## 1-сабақ. Денсаулығымызды сақтаймыз ### Бөлімі I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы») | Педагогтің аты-жөні | Күні | Сыныбы | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |---|---|---|---|---| | | | | | | ### Сабақтың тақырыбы Денсаулы...

# Қысқамерзімді жоспарлар ## 1-сабақ. Денсаулығымызды сақтаймыз ### Бөлімі I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы») | Педагогтің аты-жөні | Күні | Сыныбы | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |---|---|---|---|---| | | | | | | ### Сабақтың тақырыбы Денсаулығымызды сақтаймыз ### Оқу бағдарламасына с йкес ə оқу мақсаты 2.1.3.1 цифрлық құрылғылар мен интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелеріне сүйену; ### Сабақтың мақсаты * Барлық оқушы үшін: * Өзінің, отбасының бақытты с ттерін ə суретке түсіру үшін пайдаланатын құрылғыларын атайды. * Оқушылардың көбі үшін: * Құрылғыларды дұрыс пайдаланбаудың қандай қаупі бар екендігі туралы өз ойларын ортаға салады. * Кейбір оқушылар үшін: * Цифрлық құрылғылар мен интернет желілерімен жұмыс істеу кезінде негізгі қауіпсіздік ережелерін ескереді. ### Сабақтың барысы | Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің іс- рекеті | Оқушының іс əрекеті | Бағалау | Ресурстар | |---|---|---|---|---| | (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі (1-7 мин.) | І. Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. (МК, Ұ). Топтастыру. Оқушылар сурет таңдау арқылы 3 топқа бірігеді. Топтың суреттері: ноутбук, планшет, ұялы телефон. Ой сергіту. «Ана тілің – арың бұл» əнін хормен айту. | | | | | (МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» əдісі | (МК, Ұ). «Мидың суреті» əдісі. Əр балаға мидың суреті таратылады. Мидың ішіне сабақтың өн бойында үйренгендерін, жасағандарын жазып отырады. (МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» əдісі «Жедел сұрақтар жаңбыры» дісі ə Мұғалім оқушыларға жылдам сұрақтар қояды. Қажет болған жағдайда интерактивті тақтадан суреттер көрсетіледі.  Өзіңнің, отбасыңның бақытты с ттерін ə суретке түсіру үшін қандай құрылғы пайдаланасың?  (1-сурет)  Компьютерге ұқсайтын басқа қандай құрылғыларды білесің? (2-сурет)  Құрылғыларды дұрыс пайдаланбаудан қандай қауіп бар? (3-сурет) | | Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! | Саралау. Оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан жақты əрі нақты көмек қажет болады. Жетекші сұрақтар қою арқылы диалог ж не ə қолдау көрсетумен сараланады. | | Жаңа сабаққа дайындық | II. Жаңа сабаққа кіріспе. (МК. Ұ) «Бір ғана секунд» əдісі. Интерактивті тақтадан ноутбук, планшет, ұялы телефонның суреттері көрсетіледі. Мұғалім оқулықтан «Жаңа білім» бөліміндегі м тіндінің р жерінен оқиды, ал оқушылар м тінге ə ə ə мұқият зер салып, шапшаңдықпен жалғастырады. Осылай жаңа сабақтың ақпаратымен танысады. | | | | | Сабақтың ортасы | (МК. Д). «Түртіп алу» əдісі. (31 мин.) Оқушылар м тінді ə оқу барысында тақта | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | (МК. Д) 1-тапсырма. Жоғарыда айтылған құрылғылардан басқа тағы қандай цифрлық құрылғыларды білесің? Оларды сипаттап бер. Саралау. Оқушыларға тапсырманы орындау барысында жан-жақты əрі нақты көмек қажет болады. Жетекші сұрақтар қою арқылы диалог ж не ə қолдау көрсетумен сараланады. | | Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! | Интерактивті тақта | | | (Т) 2-тапсырма. «Пікір картасы» əдісі. Цифрлық құрылғыларды пайдаланудың ортақ ережесін құрастырыңдар. Олардың пайдасы мен зияны жайлы əңгімелеңдер. | | Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! | Интерактивті тақта | | | (Ж) 3-тапсырма. «Ойлан, жұптас, бөліс» дісі ə Балалардың іс- рекетін талдап, баға беріңдер (4-сурет). | | Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» əдісі бойынша бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! | Интерактивті тақта | | Сабақтың соңы | ІІІ. Ой толғаныс. Рефлексия. (Ж) «Еркін микрофон» дісі ə арқылы бүгінгі сабақтан алған əсерін, нені оқып зерттегенін, нені үйренгенін айтады. – Бүгінгі тақырып не туралы болды? – Бүгінгі тақырыпта не ұнамады? – Бүгінгі тақырып несімен ұнады? – Мені қызықтырғаны ... – Сабақта қандай сезімде болдың? – Тақырыпқа не қосар едің? – Тақырыптан қандай үлгі алдың? | | ҚБ: Бағалау үшін «Мидың суреті» əдісі бойынша сабақтың басында мұғалім таратқан қағазда кімде қанша түсінік жазылғанына қарайды. Ең көп түсініктемелер жазған оқушылар сабақтағы белсенді оқушылар қатарына қосылады. | Жұмыс д птері ə | ## 2-сабақ. Ақпарат іздеу ### Бөлімі I бөлім. Компьютерлер мен программалар (ортақ тақырып: «Өзім туралы») | Педагогтің аты-жөні | Күні | Сыныбы | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар саны: | |---|---|---|---|---| | | | | | | ### Сабақтың тақырыбы Ақпарат іздеу ### Оқу бағдарламасына с йкес ə оқу мақсаты 2.3.1.1 берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін браузерді қолдану; ### Сабақтың мақсаты * Барлық оқушы үшін: * Балаларға арналған қандай сайттардың бар екендігін атайды. * Оқушылардың көбі үшін: * Өзі жайлы қандай ақпаратты интернетте жариялауға болмайтынын айтады. * Кейбір оқушылар үшін: * Берілген тақырып бойынша ақпарат іздеу үшін, браузерді қолданады. ### Сабақтың барысы | Сабақтың кезеңі/уақыты | Педагогтің іс əрекеті | Оқушының іс- рекеті ə | Бағалау | Ресурстар | |---|---|---|---|---| | (Ұ) Ұйымдастыру кезеңі (1-7 мин.) | І. Қызығушылықты ояту. Амандасу, оқушылардың назарларын сабаққа аудару. «Шаттық шеңбері» əдісімен бір-біріне жақсы тілектер айту арқылы сыныпта жағымды көңіл күй орнату. Топтастыру Топтың ережесі. 1. Тыныштық сақтау. 2. Топ басшысына | | «Мадақтау сөз» əдісі бойынша оқушыларды ынталандыру. | | | | | | | | | | (МК, Ұ) Ой қозғау. «Миға шабуыл» əдісі | (МК, Ұ). Ой қозғау. «Миға шабуыл» дісі. Оқушылар интерактивті тақтадан көрсетілетін суреттерге қарап, мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Мақсаты: Жаңа сабақтың кіріспесімен, сабақтың тақырыбымен, мақсатымен ж не ə оның критерийлерімен таныстыру.  Компьютерлерді өзара байланыстыру не үшін қажет? (1-сурет)  2-суретке назар аудар. Балалар не істеп жатыр? | | Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Смайликтер» əдісі арқылы бағалайды. Жарайсың! Жақсы! Талпын! | Интерактивті тақта. Оқулық | | Сабақтың ортасы | II. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін). (Т) Оқулықпен, м тінмен ə жұмыс. «ДЖИГСО» əдісі. Берілген тақырыпты оқып шығып, топ ішінде талқылап, топтық жұмыс орындайды. Басқа топтарға өкілдерді жіберіп, өз жұмыстарын таныстырады, топтық талқылау жүргізеді. | | | Интерактивті тақта | | | «Кинометафора» əдісі бойынша Bilimland.kz. сайтынан «Ақпаратты іздеу» тақырыбында бейнесюжеттен үзінді көрсету | | Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Смайликтер» əдісі арқылы | Интерактивті ==End of OCR for page 129==

Use Quizgecko on...
Browser
Browser