5th Grade 1st Quarter Lesson Plan (Kazakh)
Document Details
Uploaded by BountifulHyperbole3491
127
Tags
Summary
This is a lesson plan for a 5th-grade class in Kazakhstan. The lesson focuses on binary data representation. The lesson plan includes a list of learning objectives and activities.
Full Transcript
\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_ (білім беру ұйымның атауы) **Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары** **[Екілік ақпаратты ұсыну.]** **БЖБ №1** **Бөлім:** **Ақпаратты ұсыну**...
\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_ (білім беру ұйымның атауы) **Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары** **[Екілік ақпаратты ұсыну.]** **БЖБ №1** **Бөлім:** **Ақпаратты ұсыну** ---------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------- --------------------- **Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)** **Күні:** **Сынып: 5** Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: **Сабақтың тақырыбы** Екілік ақпаратты ұсыну. БЖБ №1 **Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары** 5.2.1.4 компьютерге арналған барлық ақпарат екілік түрінде ұсынылғанын түсіндіру **Сабақтың мақсаты** «екілік түрі» ұғымын білу, инфроқұрылымды екілік түрінде ұсыну тәсілдерін ажырата білу; Сабақтың барысы +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | **Сабақтың | **Педагогті | **Оқушының | **Бағалау** | **Ресурстар | | кезеңі/ | ң | әрекеті** | | ** | | уақыт** | әрекеті** | | | | +=============+=============+=============+=============+=============+ | Сабақтың | Ұймдастыру | Оқушылар өз | | | | барысы | кезеңі: | жұмыс | | | | | | орындарын | | | | 0-10 мин | Оқушылармен | тексереді | | | | | амандасу, | | | | | | түгендеу. | | | | | | | | | | | | *Оқушылар | | | | | | сыныптастар | | | | | | ының | | | | | | жақсы | | | | | | қасиеттерін | | | | | | атап | | | | | | өтеді.* | | | | | | | | | | | | *Бір-бірімі | | | | | | зге | | | | | | жымиайық. | | | | | | Бүгінгі | | | | | | сабақ | | | | | | бәрімізге | | | | | | қарым-қатын | | | | | | ас | | | | | | қуанышын | | | | | | әкелсін. | | | | | | Бүгін | | | | | | сабақта | | | | | | сіздерді | | | | | | көптеген | | | | | | қызықты | | | | | | тапсырмалар | | | | | | , | | | | | | жаңа | | | | | | жаңалықтар | | | | | | күтіп тұр, | | | | | | ал | | | | | | сіздердің | | | | | | көмекшілері | | | | | | ңіз: | | | | | | назар | | | | | | аудару, | | | | | | тапқырлық, | | | | | | тапқырлық.* | | | | | | | | | | | | Сұрақтарды | | | | | | сыныппен | | | | | | талқылау | | | | | | | | | | | | Ақпарат | | | | | | әртүрлі | | | | | | нысандарда | | | | | | қалай | | | | | | ұсынылады? | | | | | | Ақпарат | | | | | | көздері мен | | | | | | қабылдағышт | | | | | | ардың | | | | | | айырмашылығ | | | | | | ы | | | | | | неде? | | | | | | Мәтіндік | | | | | | ақпаратты | | | | | | кодтау және | | | | | | декодтау | | | | | | қалай | | | | | | жүргізіледі | | | | | | ? | | | | | | Компьютерде | | | | | | гі | | | | | | графикалық | | | | | | ақпаратты | | | | | | екілік | | | | | | кодтауда | | | | | | қалай | | | | | | ұсынуға | | | | | | болады? | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | Сабақтың | Латын | **Балалар | формативті | Жұмыс | | ортасы | әріптерінен | сұрақтарға | бағалау | парағы | | | тұратын | жауап | | | | 11-40 мин | сөздер | береді** | БЖБ | | | | берілген. | | | | | | а) Оларды | **Дескрипто | | | | | ASCII | р:** | | | | | кестесін | | | | | | пайдаланып | \- байттар | | | | | екілік | мен | | | | | кодтың | биттердің | | | | | көмегімен | санын | | | | | кодтаңыз. | көрсетеді. | | | | | б) төменде | | | | | | көрсетілген | Балалар | | | | | әрбір | сұрақтарға | | | | | сөздегі | жауап | | | | | байттар мен | береді | | | | | биттердің | | | | | | санын | **Сергіту | | | | | санау: | сәтін | | | | | | орындау** | | | | | abbas, | | | | | | algo, info, | **Дескрипто | | | | | expo, demo, | рлар:** | | | | | delta | | | | | | | \- | | | | | Жауап: | анықтаманы | | | | | abbas = \> | жазады | | | | | 01100001 | | | | | | 01100010 | \- ақпарат | | | | | 01100010 | түрін | | | | | 01100001 | сипаттайды | | | | | 01110011 = | | | | | | 5 байт = 40 | \- кестені | | | | | бит | толтырады | | | | | | | | | | | algo = \> | \- Кестенің | | | | | 01100001 | көмегімен | | | | | 01101100 | ақпараттың | | | | | 01100111 | мағынасын | | | | | 01101111 = | ашады | | | | | 4 байт = 32 | | | | | | бит info = | \- кестенің | | | | | \> 01101000 | көмегімен | | | | | 01101110 | сөздерді | | | | | 01100110 | кодтайды | | | | | 01101111 = | | | | | | 4 байт = 32 | | | | | | бит | | | | | | | | | | | | expo = \> | | | | | | 01100101 | | | | | | 01111000 | | | | | | 01110000 | | | | | | 0110111 = 4 | | | | | | байт = 32 | | | | | | бит demo = | | | | | | \> 01100100 | | | | | | | | | | | | 01100101 | | | | | | 01101101 | | | | | | 01101111 = | | | | | | 4 байт = 32 | | | | | | бит | | | | | | | | | | | | delta = \> | | | | | | 01100100 | | | | | | 01100101 | | | | | | 01101100 | | | | | | 01110100 | | | | | | 01100001 = | | | | | | 5 байт-40 | | | | | | бит | | | | | | | | | | | | **Сергіту | | | | | | сәтті** | | | | | | | | | | | | **БЖБ | | | | | | орындалуы** | | | | | | | | | | | | ![](media/i | | | | | | mage2.png) | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+ | Сабақтын | **Үй | Үй | Өзін-өзі | | | соңы | тапсырмасы: | тапсырмасын | бағалау | | | | ** | жазады | | | | 41-45 мин | | | | | | | ASCII | Өз жұмысын | | | | | кодтау | бағалайды | | | | | кестесінің | | | | | | көмегімен | | | | | | мына | | | | | | сөздерді | | | | | | кодта. | | | | | | | | | | | | А) OTAN, | | | | | | MEKTEP | | | | | | | | | | | | Ә) | | | | | | COMPUTER, | | | | | | INTERNET | | | | | | | | | | | | Б) | | | | | | MONITOR,MOD | | | | | | EM | | | | | | | | | | | | Сабақ | | | | | | қорытындысы | | | | | |. | | | | | | | | | | | | **Рефлексия | | | | | | ** | | | | | | | | | | | | ![ПРезентац | | | | | | ия | | | | | | к уроку | | | | | | \"Обмен | | | | | | буфера\"](m | | | | | | edia/image4 | | | | | |.jpeg) | | | | +-------------+-------------+-------------+-------------+-------------+