Фотосуретке арналған жақтау даярлау PDF

Document Details

WellBeingSousaphone228

Uploaded by WellBeingSousaphone228

Балалар мен жасөспірімдер орталығы

2024

Джуманова Нурзат Жетписбаевна

Tags

фотосурет қолөнер сабақ жоспары бейнелеу өнері

Summary

Бұл 18.04.2024ж. жазылған фотосуретке арналған жақтау даярлау сабағының жоспары. Оқушылардың көркем ойлау, көркем өнерді қабылдау сезімдерін дамыту, шығармашылыққа баулу, еңбек сүйгіштікке бағытталған.

Full Transcript

**Білім беру ұйымының атауы** Балалар мен жасөспірімдер орталығы **Үйірме** «Жас талант» **Мұғалімнің аты-жөні** Джуманова Нурзат Жетписбаевна **Күні** 18.04.2024ж **Тобы: І** Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: **Сабақтың тақырыбы** Фотосуретке арналған жақтау даярлау. **Сабақта меңг...

**Білім беру ұйымының атауы** Балалар мен жасөспірімдер орталығы **Үйірме** «Жас талант» **Мұғалімнің аты-жөні** Джуманова Нурзат Жетписбаевна **Күні** 18.04.2024ж **Тобы: І** Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: **Сабақтың тақырыбы** Фотосуретке арналған жақтау даярлау. **Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары** Фоторамканы өз қолымен жасауды, көркемдеуді үйренеді **Сабақтың мақсаты** Оқушылардың көркем ойлау, көркем өнерді қабылдау сезімдерін дамыту, шығармашылыққа баулу, еңбек сүйгіштікке, ұқыпты таза жұмыс жасай білуге тәрбиелеу. Ойлау, қиялдау, өз ойын жеткізуге баулу, қолөнерге деген қызығушылығын арттыру. **Сабақтың барысы** +-----------------+-----------------+-----------------+-----------------+ | **Сабақ | **Мұғалімнің** | **Оқушының** | **Ресурстар** | | кезеңдері** | | | | | | **іс-әрекеті** | **іс-әрекеті** | | +=================+=================+=================+=================+ | **Сабақтың | Оқушылармен | Сәлемдеседі, | Слайд 1 | | басы** | амандасу, | оқу құралдарын | | | | сабақта жоқ | дайындайды | | | **І. | оқушыны | | | | Ұйымдастыру | анықтау, | Сурет таңдау | | | кезеңі** | оқушылардың | арқылы екі | | | | зейінін сабаққа | топқа бөлінеді | | | | аудару. | | | | | | C:\\Users\\Акти | | | | Оқушыларды | в | | | | суреттердің | маркет\\Desktop | | | | көмегімен екі | \\Ашық | | | | топқа бөліп | сбақ\\1.png | | | | аламыз. | | | | | | | | | | 1 топ: | | | | | «Шеберлер» | | | | | | | | | | 2 топ: | | | | | «Суретшілер» | | | +-----------------+-----------------+-----------------+-----------------+ | **ІІ. Өткен | **Тапсырма 1. | Оқушылар | Үлестірмелі | | тақырыпты | «Жарық»** әдісі | берілген | қағаздар, | | қайталау** | | сұрақтарға | фонарик | | | - Жылы | жауап береді. | | | | түстерді | | | | | ата (қызыл, | | | | | сары, | | | | | жасыл) | | | | | | | | | | - Суық | | | | | түстерді | | | | | ата (көк, | | | | | сұр, қара) | | | | | | | | | | - Табиғат | | | | | бейнеленген | | | | | көркем | | | | | шығарма? | | | | | (пейзаж) | | | | | | | | | | - Теңіз, көл | | | | | сияқты | | | | | табиғат | | | | | көрінісін | | | | | бейнелейтін | | | | | шығарма? | | | | | (маринистік | | | | | жанр) | | | | | | | | | | - Адамның бет | | | | | келбетін | | | | | бейнелейтін | | | | | көркем | | | | | шығарма? | | | | | (портрет) | | | | | | | | | | - Анималистік | | | | | жанр | | | | | дегеніміз | | | | | не? | | | | | (жан-жануар | | | | | лар | | | | | бейнеленген | | | | | көркем | | | | | шығарма) | | | | | | | | | | - Натюрморт | | | | | алғаш рет | | | | | қай | | | | | ғасырда, | | | | | қай елде | | | | | пайда | | | | | болды? | | | | | (XVII | | | | | ғасырдың | | | | | басында | | | | | Голландияда | | | | | пайда | | | | | болды) | | | | | | | | | | - Мата бетіне | | | | | сурет салу | | | | | қалай | | | | | аталады? | | | | | (батик) | | | | | | | | | | - Түстерді | | | | | зерттейтін | | | | | ғылым? | | | | | (түстану) | | | | | | | | | | - Түртапқыш | | | | | тақтайша? | | | | | (палитра) | | | +-----------------+-----------------+-----------------+-----------------+ | | ![](media/image | Оқушылар | Үлестірмелі | | | 2.png)**Тапсырм | «Тарсия» әдісі | қағздар, | | | а | бойынша | фонарик | | | 2. «Тарсия» | тіктөртбұрышты | | | | әдісі** | құрастырады | | +-----------------+-----------------+-----------------+-----------------+ | **Сабақтың | **«Festisite» | Оқушылар | Флипчарт 1 | | ортасы** | әдісі** бойынша | жасырылған | | | | бүгінгі | сөздерді табу | Слайд 2 | | **ІІІ. Жаңа | сабақтың | арқылы бүгінгі | | | сабақ** | тақырыбын табу. | сабақтың | | | | | тақырыбын | | | | C:\\Users\\Акти | ашады. | | | | в | | | | | маркет\\Desktop | Оқушылар | | | | \\фон\\777.png | фотосурет | | | | | жақтауының шығу | | | | ![](media/image | тарихымен таныс | | | | 4.jpeg)Фотосуре | болады. | | | | т | | | | | жақтауының шығу | | | | | тарихы бойынша | | | | | қысқаша | | | | | мағлұмат беру. | | | | | Фотосурет | | | | | жақтауы тарихы | | | | | суреттер | | | | | рамкасынан | | | | | бастау алады. | | | | | Алғашқы суретке | | | | | түсірушілер | | | | | суреттерді | | | | | сақтауды сурет | | | | | салушылардан | | | | | үйренген. Бұл | | | | | кездейсоқтық | | | | | емес, өйткені | | | | | фотосурет бұл | | | | | да өнер, соның | | | | | ішінде сурет | | | | | өнеріне ең | | | | | жақыны. Алғашқы | | | | | рамалар ХV | | | | | ғасырда пайда | | | | | болып, | | | | | эстетикалық | | | | | тұрғыдан | | | | | көмкерілген | | | | | алтын жолақтар | | | | | арқылы | | | | | багеттерде, | | | | | қазіргі заманғы | | | | | картиналарда | | | | | пайдаланған. | | | +-----------------+-----------------+-----------------+-----------------+ | | **Тапсырма 3. | ![](media/image | Ноутбук | | | «Word wall» | 6.png) | | | | әдісі** бойынша | | [[https://wordw | | | қарындаштардың | | all.net/ru/reso | | | түстерін | | urce/63871276]{ | | | анықтау. | |.underline}](ht | | | | | tps://wordwall. | | | | | net/ru/resource | | | | | /63871276) | +-----------------+-----------------+-----------------+-----------------+ | | **Тапсырма 4. | Оқушылар | Слайд 3,4 | | | «Суретті | суретті | | | | сәйкестендіру»* | сәйкестендіру | | | | * | тапсырмасын | | | | | орындайды | | | | Фотосуретке | | | | | арналған | | | | | жақтаудың | | | | | қандай | | | | | материалмен | | | | | безендірілгенін | | | | | табу. | | | | | | | | | | ![](media/image | | | | | 8.png) | | | +-----------------+-----------------+-----------------+-----------------+ | | **Тапсырма 5. | Оқушылар | Ноутбук | | | «LearningApps»* | берілген | | | | * | сілтеме арқылы | [[https://learn | | | платформасында | платформаға | ingapps.org/wat | | | берілген | кіріп, | ch?v=p2ga2m06a2 | | | қызықты | тапсырманы | 3]] | | | тапсырманы | орындайды. | (https://learni | | | орындау. | | ngapps.org/watc | | | | | h?v=p2ga2m06a23 | | | 1. Суретшінің | | ) | | | парта | | | | | қызметін | | | | | атқаратын | | | | | құралы? | | | | | | | | | | 2. Графикалық | | | | | суреттерді | | | | | салуға | | | | | арналған | | | | | құралдар? | | | | | | | | | | 3. Киізден | | | | | сырып, | | | | | оюлап | | | | | жасалған | | | | | төсеніш? | | | | | | | | | | 4. Перспектива | | | | | латынның | | | | | қандай | | | | | сөзінен | | | | | шыққан? | | | | | | | | | | 5. Түрлі-түсті | | | | | бояулармен | | | | | салынған | | | | | көркем | | | | | шығарма | | | | | қалай | | | | | аталады? | | | +-----------------+-----------------+-----------------+-----------------+ | **ІV. Сергіту | **«Адасқан | Оқушылар орны | Флипчарт 2 | | сәті** | әріптер» | ауысқан | | | | ойыны** | сөздерді тауып, | | | | | айтады | | | | Бейнелеу өнері | | | | | мен қолөнерге | | | | | байланысты | | | | | сөздерді | | | | | табады. | | | | | | | | | | 1. Акварель | | | | | | | | | | 2. Вернисаж | | | | | | | | | | 3. Автопортрет | | | | | | | | | | 4. Композиция | | | | | | | | | | 5. Перспектива | | | | | | | | | | 6. Тоқымашы | | | | | | | | | | 7. Мәймөңке | | | +-----------------+-----------------+-----------------+-----------------+ | **V. Сарамандық | **Сарамандық | Топпен жұмыс. | Дайын үлгілер, | | жұмыс** | жұмыс:** | Фотосурет | суреттер, | | | | жақтауын | әртүрлі | | | Екі топқа | безендіреді | материалдар | | | жеке-жеке | | | | | тапсырма | | Флипчарт 3 | | | беріледі. | | | | | Топпен бірге | | | | | берілген | | | | | материалмен | | | | | фотосуретке | | | | | арналған | | | | | жақтауды | | | | | безендіреді. | | | | | | | | | | ![C:\\Users\\Ак | | | | | тив | | | | | маркет\\Desktop | | | | | \\Ашық | | | | | сбақ\\3.png](me | | | | | dia/image10.png | | | | | ) | | | +-----------------+-----------------+-----------------+-----------------+ | **Сабақтың | Сабақ соңындағы | Әр оқушы | | | соңы** | кері байланыс | сабаққа қатысты | | | | | өз пікірін | | | **VІ. Сабақты | **1.Сұрақ-жауап | стикерлер | | | қорытындылау** | ** | арқылы | | | | | білдіреді. | | | | 2**.«Тик-ток» | | | | | әдісі** арқылы | | | | | сабақты | | | | | қорытындылау. | | | +-----------------+-----------------+-----------------+-----------------+ ![C:\\Users\\Актив маркет\\Desktop\\Ашық сбақ\\43777459-a74e-4a21-a6a3-6291ef2ece3e.jpg](media/image12.jpeg)

Use Quizgecko on...
Browser
Browser