Урок 44 Звукові хвилі PDF

Summary

Цей документ містить конспект уроку з фізики на тему "Звукові хвилі". У ньому наведено план уроку, питання для актуалізації знань, навчальний матеріал і завдання для закріплення.

Full Transcript

1 Урок 44 Звукові хвилі Мета уроку: Навчальна: Формувати знання учнів про звукові хвилі; формувати вміння учнів пояснювати фізичні явища та процеси; розв’язувати задачі на коливальний рух. Розвивальна. Розвивати пізнавальні навички учнів. Виховна. Виховувати уважність, зібраність, сп...

1 Урок 44 Звукові хвилі Мета уроку: Навчальна: Формувати знання учнів про звукові хвилі; формувати вміння учнів пояснювати фізичні явища та процеси; розв’язувати задачі на коливальний рух. Розвивальна. Розвивати пізнавальні навички учнів. Виховна. Виховувати уважність, зібраність, спостережливість. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Наочність і обладнання: навчальна презентація, комп’ютер, підручник. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ 1. Провести бесіду за матеріалом § 22 Бесіда за питаннями 1. Дайте означення механічної хвилі, опишіть механізм її утворення. 2. Назвіть основні особливості хвильового руху. 3. Які фізичні величини характеризують хвилю? 4. Що таке довжина хвилі? Від чого вона залежить? 5. Як пов’язані довжина, частота та швидкість поширення хвилі? 6. Які хвилі називають поздовжніми? поперечними? У яких середовищах вони поширюються? 7. Які хвилі називають сферичними? плоскими? Як із віддаленням від джерела змінюється енергія хвилі? 8. У чому полягає явище інтерференції? У яких випадках хвилі посилюють одна одну? послаблюють одна одну? 9. Наведіть приклади дифракції механічних хвиль. 2. Перевірити виконання вправи № 22: завдання 1, 2. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ Ми живемо в океані звуків. Звучання флейти, гамір мегаполіса, шурхіт трави, гуркіт водоспаду, людські розмови, музичний звук, шум, акустичний резонанс. Що являють собою звуки? Як вони утворюються? IІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ ф ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ 1. Звукова хвиля переходить з одного середовища в інше. Яка з величин, що характеризують звукову хвилю, не змінюється? Якщо хвиля переходить з одного середовища в інше: швидкість її поширення змінюється; частота хвилі залишається незмінною (визначається джерелом хвилі); довжина хвилі змінюється. 2 2. Якої принципової фізичної помилки припускаються автори фільмів про «зоряні війни», озвучуючи «зоряні» бої? Звукові хвилі не поширюються у вакуумі. 3. Якщо людина прикладе вухо до довгого металевого стрижня, а по іншому кінцю стрижня хтось ударить молотком, то людина почує подвійний удар. Чому? Це зумовлено різницею швидкості розповсюдження звуку у металі та повітрі.

Use Quizgecko on...
Browser
Browser