Қ.Абаханов атындағы орта мектеп 2 сынып монеталар PDF
Document Details

Uploaded by LushTrust3235
Қ.Абаханов атындағы орта мектеп
2025
Ахат С
Tags
Summary
Бұл құжатта Қ.Абаханов атындағы орта мектептің 2-сынып оқушыларына арналған математика сабағының жоспары берілген. Оқушылар монеталар мен қағаз ақшаны таниды, сондай-ақ сандарды қосу және көбейту мәселелерін шешеді.
Full Transcript
**Білім беру ұйымының атауы** Қ.Абаханов атындағы орта мектеп **Пәні:** Математика **Бөлім:** Көбейту және бөлу. Есептер **Педагогтің аты-жөні:** Ахат С **Күні:** 7.02.2025ж **Сынып: 2** Қатысқан оқушы саны: 20 Қатыспаған оқушы саны: 0 **Сабақтың тақырыбы:** **№82 сабақ. Монеталар мен...
**Білім беру ұйымының атауы** Қ.Абаханов атындағы орта мектеп **Пәні:** Математика **Бөлім:** Көбейту және бөлу. Есептер **Педагогтің аты-жөні:** Ахат С **Күні:** 7.02.2025ж **Сынып: 2** Қатысқан оқушы саны: 20 Қатыспаған оқушы саны: 0 **Сабақтың тақырыбы:** **№82 сабақ. Монеталар мен қағаз ақшалар** **Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:** 2.1.3.6 50 тг, 100 тг монеталарды, 200 теңгелік,500теңгелік купюраларды ажырату және түрліше төлем жасау. **Сабақтың мақсаты** 50 тг, 100 тг, 200 теңгелік монеталарды, 500 теңгелік купюраны ажыратады, күнделікті өмірдегі есептесулерде монеталармен және қағаз ақшалармен төлемдер жасай алады **Құндылықтар:** **Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ** Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Жасампаздық -- бәрімізге өнеге Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі// уақыты Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар *Сабақ* *тың басы* 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут *Сабақ* *тың ортасы* 20 минут Сергіту сәті 2 минут *Сабақты қорыту* 8минут Кері байланыс 5 минут Психологиялық ахуал қалыптастыру Бір, екі, үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Өрнектердің мәнін тап. 8\*5=40 45:5=9 5\*5=25 400:5=80 20мин\*5=100мин 25кг:5=5кг Тақырыпты ашу --Қазақстанның монеталары мен қағаз ақшаларында жазылған сандарды ата. --Тағы қай сандар жазылған монеталарды білесің? --Монеталар мен қағаз ақшалардың құнын білдіретін сандарды өсу және кему ретімен атап, жазып көрсет. --Осы 50 тг, 100 тг және 200 тг монеталарды, 500 тг купюраны ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада майдалай аласың ба? Құндылық мақсаты:Көбейту кестесін жаттау,практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Көбейту мен бөлуді орында 50\*2=5 онд\*2=100 100\*5=1 жүзд\*5=5 жүзд 200\*3=2 жүзд\*3=600 300:6=30 онд:6=50 400:5=40 онд:5=80 600:3=6 жүзд:3=200 2-тапсырма Жауап: 5,10,20,50,100,200,500,1000,2000,5000,10000, 200000 20000, 10000, 5000, 2000, 1000, 500, 200, 100, 50, 20, 10, 5. Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕБҚ 3-тапсырма 50,100, 200 теңгелік монеталарды 500 теңгелік купюраны ажыратады, ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада ұсақта 100+100+100+100+100=500 50+50+50+50+50+50+50+50+50+50=500 100+100+100+200=500 50+50+100+100+200=500 50+50+50+50+100+100+100=500 50+50+50+50+50+50+200=500 Сергіту с?ттері(?аза? тілі мен ?дебиет саба?тарына арнал?ан к?мекші ??рал) - прочее, презентации ФС тапсырмасы 4-тапсырма Есепті шығар Май-500теңге Кәмпит-200теңге ? теңге Нан-100теңге Ш: 500 + 200 + 100 = 800 тг Ж: Барлығы 800 теңгеге сауда жасады Топтық жұмыс 5-тапсырма **Есепте** **20тг+50 тг=70 тг** **20тг+(100 тг-80 тг)=40 тг** **100 тг-50 тг=50 тг** **50 тг-(50 тг-20 тг)=20 тг** **50 тг\*2=100 тг** **10 тг:2=5 тг** **6-тапсырма** **Салыстыр** **400 тг\*400 тг 600 тг\*700 тг- 200 тг** **500 тг\*300 тг 100 тг+900 тг\*900 тг** **ФС тапсырмасы** **Жұптық жұмыс** **7-тапсырма** **Суретке қара.100теңгені:** **А) бірдей монеталармен** **20+20+20+20+20** **50+50** **10+10+10+10+10+10+10+10+10+10** **Ә) әртүрлі монеталармен қалай шығарып алуға болады?** **50+20+20+10** **20+20+20+10+10+20** **50+10+10+20+10** Шығармашылық тапсырма 9-тапсырма Ойлан, тап! *«Рөлдік ойындар»* а)Рөлдер: сатушы мен бала. Қажетті заттар: қағаз купюралар көшірмесі. *Жауабы*: 9 л судың бағасы 600 тг тұрады, сатушы Жалғасқа 400 тг ақша қайтарып береді. ә)Бір доптың бағасы 100 тг, секіртпенің бағасы 400 тг, сонда 100 + 100 + 400 = 600 (тг). *Жауабы*: секіртпе доптан 300 теңгеге қымбат Үй тапсырмасы 8-тапсырма 16тг,27тг,51тг,56тг,65тг және 70 теңгелік ақшаларды қандай монеталармен жинақтауға болады? 10+5+1=16 20+5+2=27 50+1=51 50+5+1=56 50+10+5=65 50+20=70 Кері байланыс Бір-бірімен амандасады Үй тапсырмасын орындайды Тапсырмалар ды орындайды Амалдарды орындайды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Жаттығу орындайды Есепті шығарады Есептеу жүргізеді Салыстыру жасайды Тапсырмалар ды топпен орындайды Шығармашы лық тапсырма орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды Мақтау мен мадақтау арқылы бағалап отыру Дескриптор: Өрнектердің мәнін табады-1б ҚБ: «Монеталар» әдісі  Дескриптор: Қазақстанның монеталары мен қағаз ақшаларында жазылған сандарды өсу және кему ретімен атайды, жазады-1б Дескриптор. Көбейту мен бөлуді орындайды-1б Дескриптор: Монеталарды өсу ретімен жазады-1б Монеталарды кему ретімен жазады-1б Дескриптор: 50,100, 200 теңгелік монеталарды 500 теңгелік купюраны ажыратады, ұсағырақ монеталармен әртүрлі нұсқада ұсақтайды-1б Өте жақсы! 200 теңге монетаға айналды -- HALYQLINE.KZ Дескриптор: Екі амалды өрнек құрады,мәнін есептейді-1б Дескриптор: Толық ондықтармен қосу, азайту амалдарын орындайды-1б Дескриптор: Салыстыру жасайды-1б Дескриптор: 100 теңгені әртүрлі жолмен шы5ара алады-1б  Дескриптор: Рөлдік ойында ақшаны есептейді -1б 200 теңге монетаға айналды -- HALYQLINE.KZ Дескриптор: 16тг,27тг,51тг,56тг,65тг және 70 теңгелік ақшаларды әртүрлі монеталармен жинақтай алады-1б  «Бас,қол,жүрек» әдісі Заттар Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Монеталар Жұмыс дәптері Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Оқулық Монеталар Қағаз купюралар Жұмыс дәптері Оқулық Монеталар Кері байланыс тақтасы  