Залік ШІ Кейс-урок PDF
Document Details
Uploaded by Deleted User
Tags
Summary
Методична розробка уроку з фізики для учнів 7 класу НУШ, зосереджена на темі коливального руху. Урок структурований, включаючи мету, дидактичне забезпечення, хід уроку та домашнє завдання.
Full Transcript
**2.1 Методична розробка уроку із застосуванням навчальних кейсів** **План уроку** **Предмет:** «***Фізика 7 клас НУШ за редакцією Станіслава Довгого»*** Учні 7 класу **Назва модулю :Розділ 2. Механічний рух.** **Тема: Частина 2. «Рівномірний рух по колу.Коливальний рух.** **Тема уроку:** К...
**2.1 Методична розробка уроку із застосуванням навчальних кейсів** **План уроку** **Предмет:** «***Фізика 7 клас НУШ за редакцією Станіслава Довгого»*** Учні 7 класу **Назва модулю :Розділ 2. Механічний рух.** **Тема: Частина 2. «Рівномірний рух по колу.Коливальний рух.** **Тема уроку:** Коливальний рух. Амплітуда, період і частота коливань. **Тип уроку: **урок закріплення та удосконалення знань та умінь. **Вид уроку:** кейс-урок. **Мета уроку:** *навчальна:* узагальнення знань і вмінь учнів, застосування їх для вирішення нестандартних ситуацій, формування умінь розв'язання творчих завдань з використанням понять: **:** Коливальний рух. Амплітуда, період і частота коливань; *розвиваюча:* розвивати психологічні якості учнів, а саме: увагу, уяву, мислення; інформаційної компетентності учнів: від пошуку необхідної інформації, її відбору, аналізу та оприлюднення для загалу групи. *виховна:* виховувати інтерес та любов до предмету фізика як однієї з основних природничих наук, вміння працювати у групах під час роботи по підготовці міні-проектів на запропоновані теми. **Міжпредметні зв'язки:** астрономія- вимірювання часу, математика- вміння використовувати формули. **Дидактичне забезпечення:** ноутбук, роздатковий матеріал по темі, підручники. **Хід уроку** **І. Організаційний момент (1хв).** Привітання. Перевірка присутності учнів. Підготовка учнів до уроку. **II. Повідомлення теми, мети і завдань уроку (1 хв).** ***Викладач:*** Отже тема нашого уроку: «Коливальний рух. Амплітуда, період і частота коливань». Сьогоднішній урок буде проведений у вигляді ділової гри -- виробничої наради. На порядку денному виробничої наради стоять наступні питання: Дати визначення коливального руху Яка особливість коливального руху? Чим він відрізняється від руху по колу? А в чому спорідненість? Як ми визначали період, частоту при обертальному русі? Дати визначення періоду та частоти при коливальному русі. Як будемо визначати період при коливальному русі? Що таке амплітуда коливань? Чому її немає при обертовому русі? Які бувають коливання? Затухаючі та не затухаючі. Наведіть приклади маятників. **ІІІ. Захист міні -- проектів ( 30 хв).** За тиждень до проведення уроку учні були розбиті на підгрупи: 1 підгрупа-«Теоретики», 2 підгрупа-«Експериментатори», 3 підгрупа --«Практики», 3підгрупа-«Історики», 4 підгрупа-«Бізнесмени», що займаються маркетингом. Бізнесмени (представники різних фірм). Кожна підгрупа виконала дослідження на задану тематику. Через презентації , які учні приготували на попередньому «Теоретики» пропонують визначення коливального руху , «Практики» розв'язують Вправу №14(1,2,3,4) підручника на сторінці 98. «Експериментатори» проводять експеримент на сторінці 95. «Історики» доповідають історію відкриттів, пов'язаних із коливанням, зокрема, історію створення маятникового годинника. **IV. Систематизація знань (10 хв).** ***Вчитель:*** А зараз давайте перевіримо, що ви зрозуміли, як засвоїли матеріал. Викладач пропонує завдання, та підгрупа учнів, що має відповідь, піднімає руку і за правильну відповідь отримує один бал. По закінченню кількість балів --переводиться в дванадцяти бальну систему. 1. Із запропонованих на слайді видів годинників знайдіть: а) маятникові; б) Затухаючі та незатухаючі коливання; в) визначити період і частоту маятника; г) Чому саме маятники використовують у годинниках? **Гра «Правда - брехня».** Кожна підгрупа учнів отримує питання, на яке має дати відповідь «правда» або «брехня». Орієнтований перелік питань: 1. До. (брехня) 2\. В. (правда) 3\. Вперше маятниковий годинник з'явився в Нідерландах 1972 році. (брехня) 4\.. (правда) 5\. Період коливання маятника визначається за допомогою спідометра (брехня) 6\. В. (правда) **V. Домашнє завдання (1 хв).** Підготуватися до лабораторної роботи №3 «Дослідження коливань нитяного маятника».сторінка 99. ** VI. Підсумки уроку** **(2 хв).** Учні діляться враженнями: Сьогодні я дізнався....... Сьогодні я зрозумів, що....... Найбільше мені сподобалося....... Я б хотів більше дізнатись про...... Всі молодці, гарно працювали на уроці. За роботу на уроці сьогодні отримали оцінки наступні учні (називаю учнів і оцінки). Всім дякую! До побачення!!! **ВИСНОВОК** 1\. Встановлено, кейс-метод дозволяє зацікавити учнів процесом навчання, формує сталий інтерес до конкретної навчальної дисципліни, сприяє активному засвоєнню знань та навичок. 2. Розроблено методичну розробу уроку фізики в 7 класі по програмі НУШ, який проводився із застосуванням кейс-методу. Тип уроку обрано автором як «урок закріплення та удосконалення знань та умінь», вид уроку -- «кейс-урок». Методика проведення цього уроку є такою, що сприяє закріпленню та удосконаленню знань та умінь учнів на евристичному рівні та активізує навчальну діяльність учнів.