Світ Амонгасиків: Integrated Lesson Plan

Summary

This document outlines an integrated lesson plan titled "The World of Amongasiks" designed for older children. It focuses on ecology, research, experiments, and the development of speech. The lesson also introduces basic concepts such as numbers through fun games related to space exploration.

Full Transcript

Підсумкове інтегроване заняття з пріоритетом екопростору розвитку дитини: «Природний світ» та комунікативного розвитку з дітьми старшої- логопедичної групи №4 (6 рік життя) на тему: Світ Амонгасиків Мета: формувати у дітей цілісну картину світу, залучати дітей до екологічно-природничої діяльності,...

Підсумкове інтегроване заняття з пріоритетом екопростору розвитку дитини: «Природний світ» та комунікативного розвитку з дітьми старшої- логопедичної групи №4 (6 рік життя) на тему: Світ Амонгасиків Мета: формувати у дітей цілісну картину світу, залучати дітей до екологічно-природничої діяльності, досліджень і експериментування. Розвивати зв’язне мовлення використовуючи описові розповіді, мнемотаблиці, асоціативні карти; вчити співвідносити цифру з кількістю предметів, орієнтуватися на площині; досліджувати предмети та явища що оточують. Розвивати увагу, фантазію, мислення, інтерес до пізнавальної діяльності. 1Хід заняття Вхід дітей з вихователем! -Дітки, сьогодні до нас завітало багато гостей, давайте привітаємось з ними! -Добрий день! -Сьогодні у вас незвичайне заняття, ви опинилися на дивовижному космічному кораблі. Корабель летить крізь космос, минаючи зірки і планети. А перш ніж розпочати, давайте пригадаємо правила під час заняття. (Кожна дитина називає правила) -Нікому не заважаю, не перебиваю. -При потребі прошу про допомогу. -Поважаю думку інших. -Відповідаю чітко, зрозуміло. -Слухаю і чую. -Відповідально працюю над кожним завданням. -Спілкуюсь ввічливо. -Дітки, а в кожному екіпажі є справжній капітан космічного корабля. Зустрічайте і вашого капітана! 2 (Вхід капітана корабля в костюмі Амонгас) -Доброго ранку командо! Я ваш капітан Амонгас Сергіївна. Як ви вже здогадалися, наша місія зазнала деяких змін, заняття у вас буде сьогодні фантастичне. Відтепер ми команда, яка вирушає в невідомі простори. А зараз уявіть собі маленьких, пухнастих прибульців схожих на бобів, які живуть у космосі, це Амонгаси! Вони дуже дружні та можуть досліджувати нові планети та зірки. У них є свої космічні кораблі, які вони самі збудували. Амонгаси мають свою космічну станцію, де вони виконують завдання та лагодять корабель. Відтепер і ви команда, але ви якось виглядаєте незвично! Хочете стати справжніми Амонгасами? ( Так!) Наші нові костюми дозволять нам краще адаптуватися до умов місії. (Дітки вже в різнокольорових футболках одягають маски та значки Амонгас) 3 Гра «Знайомство, хто я!» Мета: стимулювати розвиток зв’язного мовлення, збагачувати словниковий запас; сприяти розвитку вміння виражати свої думки, слухати інших; формувати позитивну самооцінку та впевненість в собі. -А тепер давайте знайомитися, як справжні Амонгаси. Я, найголовніший капітан команди. Я високий, рожевого кольору, справедливий, чесний. Люблю працювати та досліджувати глибини космосу. Хочу познайомитися і з вами. ( Дітки по черзі розповідають про себе) -Я, Амонгас Льоша, червоний колір маю, я веселий, сміливий та дужий. Люблю гратися та змагатися… -Я, Амонгас Анастасія, я маю жовтий колір, я весела, розумна, працьовита. Люблю своїх друзів та солодощі… Звучить звук поломки корабля! -Амонгаси, наш корабель зламався, без ремонту він загубиться в безмежному космосі. Щоб вирішити цю проблему, нам потрібно об’єднатися і разом полагодити корабель. Але для цього нам треба виконати багато складних завдань. За кожне завдання ви будете отримувати відповідну цифру, щоб відкрити сейф з інструментами, та полагодити наш космічний корабель. (На дошці картинки з завданнями які дітки повинні виконати ) -Ну що, готові попрацювати? –Так! ( Дітки сідають за столи) -Командо! Наше перше завдання це вивчення віршика за схемами. За допомогою малюнків, віршик вивчити буде набагато веселіше та легше! 4 Вивчення вірша «Космос» за мнемотаблицею. Мета: вчити дітей уважно слухати твір, відтворювати його зміст за допомогою запитань; відтворювати текст вірша близько до змісту за допомогою мнемотаблиці; розвивати пам'ять, увагу, інтонаційну виразність мовлення. Виразне читання вірша педагогом. «Ракета» Ми в ракету дружно сіли І у космос полетіли Повз малі планети й зорі Летимо, як метеори Обігнали ми комету Повернулись на планету! Пояснення значення незрозумілих слів у доступній для дитини формі. -Всі вам слова зрозумілі? -Ні! Незрозумілі слова «метеори» -Метеори- це маленька частинка пилу або камінчик, який літає в космосі. Від швидкого руху метеор починає світитися, залишаючи за собою яскравий слід. Повторне читання вірша дорослим з опорою на мнемотаблиці ( послідовне розглядання квадратів). Запитання за змістом вірша. -Про що цей віршик? (Про діток, які полетіли у космос). -В що сіли дітки? (В ракету). -А що вони пролітали? (Планети, зорі, метеори). -Куди дітки повернулися після польоту? (На свою планету, Земля). Читання педагогом окремо кожного рядка віршика і повторення його дитиною з опорою на мнемотаблицю. Відтворення дитиною вірша з опорою на мнемотаблицю. Підсумок: Молодці, ми впорались, гарно вивчили віршик! -За це ми дітки отримуємо першу цифру пароля, від нашого сейфа. Яка перша цифра? ( цифра один) Діти прикріплюють цифру до сейфу Першу цифру ми знайшли, але в нас ще багато роботи, тож приступаємо до наступного завдання. 5 Гра «Порахуй та напиши» Мета: вправляти дітей в лічбі в межах десяти; формувати вміння співвідносити кількість предмету з цифрою. Розвивати логічне мислення, посидючість. -Перед вами на картках наші друзі з іншого екіпажу, порахуйте їх та біля кожної команди напишіть відповідну цифру. -Максим, скільки в тебе Амонгасів зеленого кольору? ( чотири Амонгаси зеленого кольору) А скільки синього кольору? (сім Амонгасів ) А скільки Амонгасиків в третьому рядку? (В третьому рядку десять Амонгасів рожевого кольору) 6 Дидактична гра «З’єднай за тінню» Мета: розвивати увагу, спостережливість, мислення, дрібну моторики рук, навчати дітей помічати відмінності між силуетами, знаходити тінь. -Молодці командо! А від наших друзів, ще завдання! Вам потрібно з’єднати кольоровий малюнок з тінню цього предмета! Уважно розглянути кожне зображення і знайдіть його тінь. Будьте уважні, адже всі Амонгаси схожі між собою. Дітки виконують завдання -Ви супер команда, працьовиті, розумні, за правильно виконані завдання, ви отримуєте ще одну цифру! Які цифру ми отримали? ( цифра 2) Діти кріплять цифру два до сейфу 7 Гра «Кольорові зірочки та цифри» Мета: Орієнтування на площині, розвиток координації рухів руки та пальців. Вчити аналізувати візуальну інформацію, встановлювати зв’язки між різними елементами (цифрами і кольором) та будувати логічні ланцюжки. -Перед вами цифровий ряд від 1 до 6. Кожна цифра позначає колір, який зображений під нею. Ваша задача з’єднати зірочки між собою за цифровою послідовністю використовуючи кольорові підказки. Давайте потренуємось разом. Виконання завдання. Перевірка вихователем правильності виконання. Дітки отримують цифру три. -Ой, які молодці! Працювати це добре, але треба інколи і відпочивати. Виходьте за столиків, стаємо в коло та зробимо розминочку, полетимо у далекі світи. 8 Фізкультхвилинка « А ти лети у далекі світи» з музичним супроводом -Чудово! А наша весела руханка привела нас до дивовижного лабіринту. Вмієте проходити лабіринти? (Так) Молодці! Але сьогодні в нас командна робота і ми все повинні робити як команда, разом. 9 Гра «Лабіринт» Мета: розвивати допитливість, зорово-моторну координацію, сприяти активізації пізнавальної активності, формувати логічне мислення; розвивати рухливість дітей, сприяти досягненню мети, розвивати мислення та увагу. -Ваша задача допомогти Амонгасу дістатися до космічного корабля. Спочатку пройдемо лабіринт пальчиком, а потім ми використаємо спеціальний девайс. Але щоб все це вийшло, працювати треба в команді. (Дітки спочатку виконують завдання пальчиком, шукаючи правильний шлях, аналізують ситуацію, роблять висновки, прийнявши рішення притупають до виконання завдання проводячи шлях маркером). Після проходження лабіринту дітки знаходять цифру 4, прикріплюють її до сейфу. -Ну що, продовжуємо шукати наш цифровий код. Наступне наше завдання від водної стихії. Зараз ми проведемо з вами справжній науковий експеримент. І знайдемо, де захована цифра. 10 Гра дослід «Забруднена вода та склянка» Мета: стимулювати дітей придумувати нові досліди та експерименти, спостерігати за змінами, робити висновки; знаходити рішення для різних проблем; сприяння розвитку критичного мислення, спостережливості. -Що ви бачите перед собою? ( Ємкість з водою). -Чи чиста там вода, прозора? (Ні, вода темна, брудна). -Чи можемо ми побачити, що зображено на дні? (Не можемо, тому що за брудної води не видно дно). -А якщо на дно поставити склянку, чи бачимо ми тепер що там зображено? (Так). Чому? ( Тому що дно в склянці прозоре, коли ми його притискаємо до дна з ємкістю, вода розходиться і нам видно що зображено на дні). Дітки склянкою водять по дну ємкості з водою, розглядаючи що там зображено. -Що ви бачите там? ( Зірки, планети, метеорити, планету Земля, сонце, космічний корабель та цифру 5). Молодці! Ось ви й знайшли наступну цифру до нашого сейфу. -Ми все ближче до виконання всіх завдань. І зараз ми з вами по експериментуємо зі світлом. 11Гра з ліхтариком «Хто за космічним кораблем » Мета: збагатити пізнавальний досвід дітей, закріпити знання дітей про космічні простори ;розвивати мовлення, увагу, пізнавальний інтерес, допитливість. Що ви бачите на столі? (Малюнки космічних кораблів та ліхтарики). А для чого нам потрібні ліхтарики? (Щоб бачити в темряві). А ще дітки за допомогою ліхтариків, ми можемо побачити те, що при денному світлі не видно. Хочете це перевірити? (Так). Візьміть картинку, що ви на ній бачите? ( Нічого не видно) А тепер ввімкніть свої ліхтарики, та наведіть промінням світла на картинку. Що змінилося? (Ми бачимо зображення малюнків за допомогою світла). Що зображено на картинці? ( Планета Земля, сонце, космос, ракета, зірки, метеор, прибульці, Амонгаси, космонавт…) Розглядаючи всі картинки, діти знаходять цифру 6, наступну цифру від коду. -Які ви молодці, дружні, згуртовані! Лабіринт пройшли, з водою пограли, зі світлом побешкетували. Я пишаюся своєю командою. Нам вдалося виконати всі завдання та знайти всі цифри від пароля. Давайте відкриємо тепер наш сейф, та дістанемо інструменти для полагодження нашого космічного корабля. Діти під музику відкривають сейф та лагодять корабель. -Поломку ліквідовано, можемо далі вирушати в космічні простори. -Дітки подивіться, хто до нас завітав! Заходить капітан з іншого космічного корабля. -Вітаю вас дітки! (Добрий день) Я капітан космічного корабля «Калинка» і навіть там я почув про ваші досягнення. Весь космічний простір говорить які ви сміливі, працьовиті, дружні, відважні, розумні. Прошу і я вашої допомоги. Мій космічний корабель зламався, і щоб його полагодити треба виконати завдання та дістати інструменти. Допоможіть мені, розкажіть, які завдання ви виконували? Дітки розповідають за схемами на дошці, які завдання вони робили. -Ми за схемами вчили віршик про «Ракету». Розв’язували математичні вправи, рахували Амонгасів та з’єднували їх зі своєю тінню. Грали в гру « Кольорові зірочки та цифри. Грали з земними стихіями, сонцем та водою. Та проходили лабіринти. -Так, моя команда показала гарний результат, та полагодили свій корабель. І вам бажаємо успіхів! -Дякую вам Амонгасики, за вашу допомогу я хочу пригостити вас космічними смаколиками. -Дякуємо і до побачення! -Дітки, на цьому наше космічне заняття закінчується, вам сподобалося? Так! Діти розповідають свої враження після заняття. -До побачення до нових зустрічей! Закінчення заняття