2-сынып Дыбыс Жазу PDF
Document Details
![HumourousStanza](https://quizgecko.com/images/avatars/avatar-1.webp)
Uploaded by HumourousStanza
Балтабай Ринат
Tags
Related
- EDUC 6 Class Lesson Plan - PDF
- Bài 7 Tiết 5,6 Tuần 3: Thực hành Sử dụng Thiết bị Số Thông dụng PDF
- Kế Hoạch Bài Dạy Chủ Đề D: Đạo Đức, Pháp Luật Và Văn Hoá Trong Môi Trường Số (Nguyên Phúc)
- Grade 3 Password Power-Up Lesson Slides
- HSK Standard Course 1 Lesson 7 PDF
- Lesson Plan: Making Digital Learning Accessible for All
Summary
This document is a lesson plan for a 2nd grade class on audio recording. It details the activities for a lesson on using software to record and save audio files.
Full Transcript
Бөлімі IV бөлім. Мультимедиа (ортақ тақырыбы: «Дені саудың жаны сау») Педагогтің аты-жөні Балтабай Ринат Күні 30.01.2025 Сыныбы 2 Қатысушылар сан...
Бөлімі IV бөлім. Мультимедиа (ортақ тақырыбы: «Дені саудың жаны сау») Педагогтің аты-жөні Балтабай Ринат Күні 30.01.2025 Сыныбы 2 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы Дыбыс жазу Оқу бағдарламасына сəйкес 2.2.4.1 дыбысты жазу мен ойнату үшін программаларды пайдалану; оқу мақсаты Сабақтың мақсаты Барлық оқушы: Компьютерде дыбыс жазбаларын жазу программаларымен танысады. Сабақтың барысы: Сабақтың Педагогтің іс-əрекеті Оқушының іс-əрекеті Бағалау Ресурстар кезеңі/уақыты (Ұ) Сəлемдесу, оқушыларды түгендеу. Ұйымдастыру І. Қызығушылықты ояту. «Арқаға сурет салу» ойыны кезеңі Бұл ойында барлық əрекетті үнсіз орындау керек. Оқушылар екі топқа бөлініп, бірінің артынан екіншісі тұрып, сап түзейді. Мұғалім ең (1-7 мин.) артында тұрған оқушыларға бір заттың атауы жазылған қағаз ұсынады (мəселен, алма, алмұрт, жүзім, гүл, кітап, ағаш, автомəшине т.б.). Тапсырма: соңында тұрған оқушы үндемей, алдында тұрған оқушының арқасына əлгі заттың суретін саусағымен салады. Арқасына сурет салынған оқушы алдында тұрғанның арқасына өзінің арқасына салынған заттың суретін салады. Суреттер салынып біткеннен кейін, мұғалім соңғы оқушыдан арқасына салынған заттың атын сұрап, оны қағазда жазылғанмен салыстырады. /Бұл ойынды ойнату арқылы сыныпта психологиялық жағымды көңіл күй орнығады. Оқушылар сабаққа көтеріңкі көңіл күймен белсене қатысуына септігін тигізеді/. (МК, Ұ) Ой Мұғалім өткен сабақ пен жаңа сабақты – Қандай тақырыптағыəуендерді тыңдауды Мұғалім белсенділік танытқан қозғау. «Миға ұштастыру мақсатында оқушыларға ұнатасың? оқушыларды шабуыл» əдісі сұрақтар қояды. Оқушылар ұжымдық – Дыбыстық құрылғыларды дамукезеңіне «Отшашу» əдісі бойынша үлгіде жалпылама жауап береді. Егер қарай əңгімеле (1-сурет). бағалайды. сұраққа жауап дұрыс айтылмаса, мұғалім Дыбыс жазбасын қандай құрылғылар дұрыс жауапқа бағыттап дұрыс көмегімен тыңдап, сақтайсың? (2-сурет) жауабын табуға көмектеседі. Жаңа сабаққа Жаңа сабаққа дайындық ретінде «Сұрақ-жауап» əдісін қолданып, талқылау жұмысынжүргізу. Қандай да болмасын ақпарат (мəлімет, проблема, сұрақ) дайындық туралы бар білгендерін жазбаша немесе ауызша жеткізеді. Ұжымдық талқылауда оқушыға сұрақ қою, проблеманы зерттеу арқылы ой-өрісін дамытады, ойын еркін жеткізеді. Пікірлерін еркін айтып, ешқандай сынға ұшырамауыкерек. Қағазға түсіруге де, ауызша талқылау жұмысын жүргізуге де болады. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін, мұғалім интерактивті тақтадан сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады. Сабақтың ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін). Интерактивті ортасы (31 (Ұ) Оқулықпен жұмыс. «Түртіп алу» əдісі тақта мин.) Оқулықтағы «Жаңа білім» айдарындағы ақпаратты оқып, берілген термин сөздер мен негізгі ұғымдармен танысады. (МК, Ө) Практикалық жұмыс Компьютерде WaveRad программасын іске қос. Келесі командаларды ретімен орында: Интерактивті 1. Жазу батырмасын бас. тақта 2. Микрофонға «Мен 2-сыныпта оқимын. «Цифрлықсауаттылық» пəні маған ұнайды» деген сөйлемді оқы. 3. Stop (Тоқтату) батырмасын басып, дыбыс жазуды тоқтат. 4. Дыбыстық жазбаны файлға Дыбыс.wav атауымен сақта. Олүшін Файл – Қалай сақтаймыз (Сохранить как...) командаларын орында. (Т) «Бірлескен жұмыс дағдысын 1- тапсырма. Оқушыларбірін-бірі қалыптастыру» əдісі Сыныптастарды Денсаулық туралы 3 мақал таңдаңдар. Осы «Отшашу» əдісі бойынша Интерактивті бағалау оқушылардан бірлесе жұмыс мақалдарды оқытып, олардың дыбыстық бағалайды. тақта істеуді талап етеді. Əрине, ОҮБ-нің өзі жазба файлдарын сақтау алгоритмін бірлескен жұмыстыбілдіреді, сондықтан жасаңдар. бірлескен жұмыс дағдысын айқын жəне анық қалыптастыру қажет. Ол үшін Дескриптор: топпен бірлесе төмендегі тапсырманы Денсаулық жайлы 3мақал таңдайды. орындау тапсырылады. Осы мақалдарды оқытып, олардың дыбыстық жазба файлдарын сақтау (Ж) «Суреттер алгоритмін жасайды. сөйлейді» əдісі Интерактивті тақтадан төрт түрлісурет көрсетіледі. Оқушылар суретке Дескриптор қарап жұмыс жасайды. Жұптасып тапсырманы 2-тапсырма Суретпен жұмыс. Заманауи талқылайды. цифрлық құрылғыларды пайдаланып, Өз ойларын бір-бірінеайтады. көпшілік ортада əн тыңдаудың ережесі Берілген суреттерденəңгіме құрастырады. мен гигиеналық талаптарын құрастырыңдар. Ө) «Еркін микрофон» əдісі Оқушылар өз еркімен, қалағанынша микрофон Дескриптор тізгініналып, 3-тапсырма бойынша өз Əрбір оқушы өз отбасындағы ұнатып ойын, пікірін айтады. тыңдайтын əн мен əуендері туралы 3-тапсырма əңгімелейді –Отбасымен бірге отырғанда, қандайəн мен əуендерді тыңдағанды ұнатасыңдар? Сабақтың соңы(7 ІІІ. Ой толғаныс. мин.) Оқушылар төменде берілген сұрақтарға жауап беру арқылы сабаққа қорытындыжасайды. Сабақты –Дыбысты не үшін жазып, сақтаймыз? бекіту. –Жақсы əн мен əуендердің адамға қандай пайдасы бар? Рефлексия (Ө) «Үш пікір» əдісі Ортаға өтілген тақырыпты параққа жазып тастайды. Сол тақырып төңірегінде əроқушының 3 пікір айтуына мүмкіндігі бар. Ол үшін қолдарына 3 таяқша (шпажка т.б. майда заттар) беріледі. Пікірлерін айтқан сайын қолдарындағы заттарын ортадағы қорапқа тастап отырады. Бұл əдіс сыныптағы оқушылардың бəрі тең дəрежеде пікір білдіруіне мүмкіндік жасайды. Мақсаты: оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды; жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Отшашу» əдісі арқылы бағалайды. Саралау. Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз Бағалау. Сіз оқушылардың материалды Денсаулықты жəне қауіпсіздік ережелерін қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап сақтау. отырсыз? Денсаулықты сақтаутехнологиялары. «Диалог жəне қолдау көрсету», Сабақта сергіту жаттығулары мен «Тапсырма», «Жіктеу». «Отшашу» əдісі. белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын қауіпсіздік Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін ережелерінің тармақтарыорындалады. нəтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып əзірлеуді қамтиды. Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту жəне сабақ беру туралы не айтасыз? 1: 2: Сабақты жақсартуға не жəрдемдесер еді? Оқыту жəне сабақ беру туралы не айтасыз? 1: 2: Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері, қиыншылықтары туралы нені анықтадым? Келесі сабақтарда неге назар аударуым керек? 1: 2: