Aшық сабақ (Robotics Lesson) 28.11.2024
Document Details
Соркөл орта мектебі
2024
Бақсиықов Нұржан
Tags
Summary
This lesson plan is for a robotics class focused on constructing a traffic light robot. It includes activities, learning objectives, and assessment criteria. The document demonstrates a typical lesson structure for a robotics class.
Full Transcript
Тексерілді: Ашық сабақ Бөлім Робототехника. Лабиринт және кегельринг Педагогтың аты-жөні Бақсиықов Нұржан Күні 28.11.2024 жыл Сынып: 4 Қатысушылар Қатыспағ...
Тексерілді: Ашық сабақ Бөлім Робототехника. Лабиринт және кегельринг Педагогтың аты-жөні Бақсиықов Нұржан Күні 28.11.2024 жыл Сынып: 4 Қатысушылар Қатыспағандар саны саны Сабақтың тақырыбы: Бағдаршам-робот Оқу бағдарламасына 4.5.1.1 түс датчигін қолдану сәйкес оқыту мақсаттары Сабақтың мақсаты: Барлық оқушылар: Түс датчигінің негізгі қызметін біледі Көптеген оқушылар: Түс датчигін қолдану арқылы бағдаршам-робот жасай алады Кейбір оқушылар: дайын роботты іске қоса алады Сабақтың барысы: Сабақтың Педагогтың әрекеті Оқушының Бағалау Ресурстар кезені/ әрекеті уақыт Сабақтың 1.Оқушылармен амандасу. 1.Мұғаліммен Смайликтер Оқулық басы 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен амандасады. арқылы 1 таныстыру. 2.Сабақтың смайлик 1 3.Өткен сабақты пысықтау. 1-тапсырма тақырыбын ұпай дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. 4.Тапсырманы орындайды https:// learningapps.o rg/ view37744574 Дескриптор: -сурет пен түс датчигінің режимдерін сәйкестендіреді. ҚБ: «Стикер» әдісі Сынып оқушыларын Бағдаршам түстері арқылы 3 топқа бөлу. 1-топ. Қызыл 2-топ. Жасыл 3-топ. Сары Сабақтың Мұғалімді Интербелсенді ортасы тыңдайды тақта/ компьютер Жаңа тақырыпты түсіндіру. Бағдаршамның жасыл, сары, қызыл түстен тұратыны бәрімізге белгілі. Сондықтан бағдаршам-робот жасау үшін бізге түс датчигі керек. Осы бағдаршам-роботты жасау үшін осы командаларды пайдаланамыз: Бағдаршам-робот жасыл түсті көргенде «Green»деп, яғни жасыл түс екенін хабарлап, алға жылжиды. Сары түсті көрсе , «Yellow» деп, сары түс екенін хабарлап, жылдамдығын төмендетеді, қызыл түсті көрсе, «Red» деп, қызыл түс екенін хабарлап,тоқтау қажеттігін білдіреді. Түстердің параметрі көптеген түстер моделі көмегімен құралады. Кең таралған модель түрі- RGB. RGB үш негізгі түстен құралған. Ол қызыл Red, жасыл Green, көк Blue дегенді білдіреді. Бағдаршам жүйесі 1914 жылы 5 тамызда Америка Құрама Штаттарының Кливленд Тапсырманы қаласында орнатылды. Ол жартылай орындайды автоматтандырылғандықтан, арнайы полиция қызметкерлері кезекпен басқарып отырған екен. 1-тапсырма. Оқулықпен, дәптермен жұмыс. Бос орындардың орнына оқулықтан тиісті сөздерді тауып дәптерге көшіру. Бағдаршам-робот........түсті көргенде........ деп, яғни........ түс екенін хабарлап, алға жылжиды......... түсті көрсе,........ деп,........ түс екенін хабарлап, жылдамдығын төмендетеді,........ түсті көрсе,........ деп,........ түс екенін хабарлап,тоқтау қажеттігін білдіреді. Түстердің параметрі көптеген түстер моделі көмегімен құралады. Кең таралған модель түрі-RGB. RGB үш негізгі түстен құралған. Ол........,........,........ дегенді білдіреді. (Ө) 2-тапсырма. Практикалық жұмыс. Бағдаршам –роботты жасау. 45-бет оқулық Дескриптор: -Lego Mindstorms Education программаны іске қосуды біледі; Бағдаршам -оқулықтағы нұсқаулыққа сүйеніп әдісі командаларды орындайды; -дайын роботты іске қоса алады. ҚБ: «Бағдаршам» әдісі Скретч пен LEGO MINDSTORMS Education EV3 програмасының қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар? Сабақтың Сабақты қорытындылау мақсатында жаңа Өзін-өзі бағалау. соңы тақырыптарға байланысты сұрақтар беру. 1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: Үй §10 Бағдаршам робот. Оқулықтың 47-бетіндегі тапсырмас «Үйде орындайық» тапсырмасын орындау. ы Соркөл орта мектебі Ашық сабақ Информатика пәні мұғалімі: Бақсиықов Нұржан Берікқалиұлы Сабақ тақырыбы: Бағдаршам-робот